Problem z Windows Movie Maker

Jakiś czas temu zacząłem robic film na Movie Maker, dzis chcialem go dokonczyc lecz mam problem z tym programem.

Kiedy włączam Movie Maker, film zostaje wczytywany, kiedy skończy szukać skladników, nacisne na obojętnie jaki przycisk, nie wazne czy ODTWóRZ czy ZATRZYMAJ okienko z programem automatycznie sie zamyka, program sie wyłacza. Próbowalem tez robic film od nowa ale jest to samo. Po i nacisnieciu czegos program sie wyłącza. Móglby mi ktos podpowiedziec co jest grane? Nie mam zadnych wirusuów ani infekcji bo wczoraj skanowalem wszystko i czyscilem. Jezeli ktos z Was wie co to mzoe byc prosze o odpowiedz.

Dzięki z góry !

Odinstaluj program.

Przeczyść rejestr

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178

Zainstaluj Windows Movie Maker w najnowszej wersji

:arrow: http://www.microsoft.com/windowsxp/down … aker2.mspx

Dzieki Bunio! !!

Czy moge jakos sciagnac sam program bez dodatku Service Pack???

Jest to chyba jedyny sposób.

Możesz spróbować jeszcze z wersją 2

:arrow: http://www.centrumxp.pl/Programy/2091,W … ker_2.aspx

Osobno wersji 2.1 nie można pobrać.

Ale jeśli masz SP2 to wejdź na stronę http://www.windowsupdate.com (spod IE) i możliwe że w którejś z aktualizacji będzie możliwość pobrania.

A ta wersja 2 to jest najnowsza? Jak mozna ją ściagnac bez Service Pack to fajnie ale czy ten program w wersji 2 to pelna wersja? Czym on sie rózni?

Z reszta jak moge odinstalowac Movie Maker? Przeciez to skladnik Windows’a?

Najnowsza jest 2.1

Pełna wersja tylko ciut starsza od 2.1

np. programem xplite

Sciągnąc wersje TRIAL tego progamu i ona mi usunie Movie Maker’a czy nie, bo to jest trial? Jak nie to jest jakis inny program który usunie mi Movie Maker’a?

I powiedzcie czy duzo sie rozni Maker 2.0 od 2.1 bo jak zaczalem robic film na tym najnowszym to moze ten stary nie mial np. takich przejsc i innych efektów jakie ma nowy?

dzieki :slight_smile:

Powinna usunąc Ci się nowsza wrsja przy instalacji starszej.

Chyba że podczas instalacji jest możliwość wyboru katalogu instalacyjnego: w takim przypadku zainstaluj go w innej lokalizacji a powinieneś mieć obie wersje WMM.

Odpowiedź masz w moim wcześniejszym poście: program xplite.

Zazwyczaj nowsza wersja ma więcej opcji i jest bardziej stabilniejsza. Pewnie tak jest i w tym przypadku.

Jednak możesz doinstalować WMM FUN PACK który doda troszkę opcji do wersji 2.0

aju- chodzilo mi o ten program xplite , ze na tej stronie co podales jest tylko wersja TRIAL do pobrania , i czy w niej mozna usuwac Movie Maker’a ??? Jak nie to czy jest jakis inny program do usuwania składników Windows?

onlybarca

Możesz przecież samemu sprawdzić: programik zajmuje niecałego 1MB więc nie będzie problemów.

Szukając jeszcze troszkę informacji dlaczego WMM wychodzi do windowsa podczas odtwarzania znalazłem ciekawą informację: otóż może być to wina kodeków które masz obecnie zainstalowane w systemie.

Mogłoby pomóc ich usunięcie i instalacja innych

A jakie kodeki polecacie do Movie Maker’a 2.0 ??? I czy jest jakis program który wykasuje mi wszystkie kodeki jakie mam w kompie?

Dzieki

usuwanie kodeków

Tu masz opisane kodeki

Ja osobiście korzystam z k-lite mega codec pack ale oczywiście możesz wybrać coś innego ==> metoda prób i błędów

:arrow: kodeki searchengines

Chcialem wyczyscic rejestr za pomoca jv16 i kiedy pokazalo mi wykryte pliki , wybralem zeby podswietlilo i zaznaczylo tylko te które mozna bezpiecznie usunac no i podswietlilo, ale kiedy na dole naciskam Usuń to tylko podsiwtlenie z niebieskiego robi sie szare i to wszystko, nic sie nie usuwa… Dobrze to robie… Jak sie usuwa te pliki?

Dobrze robisz: niestety błąd jv16.

Zamknij program i uruchom go jeszcze raz.

Ewentualnie ściągnij najnowszą wersję (1.5 ==> trial 30dni)

Jest moze jakis program ktorego mozna uzyc do szukania plików na kompie zamiast uzywac narzedzia windows Szukaj??? Bo cos nie dziala mi poprawnie wyszukiwanie jak naciskam szukaj od razu pokazuje ze skonczylo i nie znalazlo zadnych plików :frowning:

chcialbym usunac kodeki i wyszukac pliki o rozszerzeniu .ax ale niestety nie dziala mi szukaj !

Np. google desktop umożliwia wyszukiwanie plików na dysku twardym.

Zrobilem wszystko tak jak mówiliście. Wgrałem Movie Maker 2.0 i od razu po włączeniu jak próbowalem kliknac na lupe zeby powiekszyc oś czasu program automatycznie sie zamknął. Mysle ze to wina Windowsa poniewaz kodeki i program wgralem od poczatku a wciaz mam ten sam problem. Zreszta w ostatnich dniach duzo dziwnych rzeczy dzialo sie w moim Windowsie, tak jak mówiłem nie dziala opcja Szukaj i zniekneły z Akcesorii dużo plików, np. nie ma tam kalkulatora, paint’a, w folderze rozrywka jest tylko Media Player ,zniknął nawet rejestrator dzwięku :? Mógłby mi ktos pomóc ? Co moge zrobic w tej sytuacji zeby naprawic Windowsa?

Dzieki !

Bootujesz system windows xp z płyty instalacyjnej (uprzednio w BIOSIE nastawiasz bootowanie na napęd CD /DVD)

Czytasz uważnie komunikaty i w pewnym momencie będzie taka opcja jak naprawa bierzącej instalacji (repair - R).

Wybierasz ją i czekasz aż cały proces się zakończy.

Trudno będę musiał tak zrobic, bo Movie Maker za nic nie chce działać. Zna ktoś z Was moze jakis inny program do tworzenia takich amatorskich filmow? Nie musi on byc bardziej profesjonalny od Movie Maker’a bo ten w zupełności mi wystarczał .Po prostu chce połączyc klika filmików nagranych aparatem cyfrowym , dodac do nich przejscia jakąś muzyke i to wszystko. Czy mozna ściągnac za darmo jakis program tego typu ? Jezeli znacie taki program to byłbym wdzięczny, najlepiej jakas pełna wersja zebym mógł zrobic cały film…

Dzięki z góry !!