Problem z Windows Update - nie da się zaktualizować do SP1

Witam, od dłuższego czasu nie mogę pobrać kilku aktualizacji.

System: Windows 7 Professional 64-bit (oryginalny)

Antywirus: Kaspersky Internet Security (oryginalny)

Komunikat, który mi się wyświetla informuje o “aktualizacjach zakończonych niepowodzenie” (screen)

Kody błędów to: 80073701 i 800736CC (klikałem rozwiąż problem w obu przypadkach, pobrał się program Microsoft Fix it , ale w żaden sposób nie pomógł.

Aktualizacje, których nie mogę pobrać widać na obrazku (screen).

Kody aktualizacji to: KB976932 (SP1) i KB2656372 (.NET Framework)

Próbowałem też pobrać aktualizację ręcznie ze strony Microsoftu (link) - wybrałem tą oznaczoną windows6.1-KB976932-X64.exe , jednak podczas instalacji także wyskakuje błąd i informacja o niepowodzeniu. Oto komunikat: screen

Kilka miesięcy temu próbowałem też korzystać z jakiegoś narzędzia Windowsowskiego, które zaproponowano do problemów z aktualizacją, ale i to nie pomogło.

Co robić?

pobierz i zainstaluj Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu

http://support.microsoft.com/kb/947821/pl

metoda 2

:slight_smile:

Pobrałem i zainstalowałem podlinkowane przez Ciebie oprogramowanie do mojej wersji systemu. Uruchomiłem narzędzie i po zakończonym procesie wyskoczył komunikat, że wszystko przebiegło pomyślnie. Zrestartowałem system, uruchomiłem Windows Updates, spróbowałem uaktualnić do SP1 i znowu wyskoczył ten sam błąd co wcześniej:

aKHff.png

Tak, wiem. U mnie doszło do sytuacji, w której wydawało się, że pasek się zatrzymał, ale po około 20 minutach ruszył. Jednak nie zakończyło się zainstalowaniem aktualizacji, wyskoczył błąd, o którym piszę w pierwszym poście:

OTgnf.png

Wyłącz wszystkie programy Bezpieczeństwa - i próbuj instalacji

jak nic z tego nie wyjdzie spróbuj instalacji nakładkowej bez utraty danych

http://translate.googleusercontent.com/ … DVC18Esjhg

:slight_smile:

Wyłączenie Karsperskiego nic nie zmieniło.

Instalacja nakładkowa bez utraty danych? A co to takiego? Bo w linku, który mi przesłałeś jest zalecane naprawianie systemu z płyty.

A ja mam system zainstalowany przez sprzedawcę (nie dostałem oddzielnej płyty z systemem).

Co prawna na początku na trzech płytach dvd nagrałem kopię w celach odzyskiwania, ale tam chyba nie ma funkcji naprawiania.