Problem z Windows Update po formacie!

Witam! Mam problem z Windows Update w Windowsie 7 starter. Mianowicie nie chcą mi się wyszukać aktualizacje, cały czas pisze “trwa wyszukiwanie aktualizacji” i nic się nie dzieje(specjalnie nawet zostawiłem włączonego netbooka na noc i nic dalej to samo nic nie znalazło). Próbowałem już narzędzi do naprawy Windows update diafnostic tools i fixWU i dalej jest to samo. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Sprawdź, czy system ma Service Pack 1, a jak nie, to ściągnij go i zainstaluj. Potem sprawdź, czy masz najnowszego Internet Explorera i jeśli nie, to pobierz wersję IE 11 32-bitową (bo Win 7 Starter jest tylko 32-bitowy).

Ja potem jeszcze instaluję MS Silverlighta, odhaczam na starcie instalacji te 2 domyślnie zaznaczone opcje (jedna jest od wyszukiwarki Bing), bo na końcu jest możliwość włączenia Microsoft Update (i warto to zrobić). A potem zostaw włączony komputer pod netem na noc, to może się aktualizacje wyszukają i pobiorą (i potem będziesz je mógł zainstalować przy zamykaniu systemu).

Instalowałem system ze zintegrowanym już service packiem 1. IE 11 zainstalowałem, silverlighta też, ale mogę spróbować jeszcze raz bo dalej nie działają mi aktualizacje.

Wczoraj instalowałem Windowsa 7 na dwóch identycznych laptopach, z tej samej płyty. Oba podłączyłem do sieci i włączyłem wyszukiwanie aktualizacji. W jednym znalazło po ponad godzinie, w drugim dopiero dzisiaj. Nie wiem gdzie leży problem, ale wygląda to tak jakby MS starał się obrzydzić ludziom starsze systemy, bo w 10, zaraz po instalacji, aktualizacje znajduje od razu.

No, to prawda. Ja także instalowałem wczoraj i przez około 30 minut pobieranie aktualizacji stało w miejscu.

@Spiderman3 - spróbuj to - http://www.download.net.pl/jak-naprawic-usluge-windows-update-gdy-nie-pobiera-aktualizacji/n/3367/

Ja miałem ostatnio podobnie. Trzeba zostawić, niech sobie szuka. Żadne sposoby podawane na forach nie pomogły. W końcu znajdzie i pobierze.

Zostawiłem komputer włączony na noc “mielił” i około 7 rano znalazł mi jakieś 200 aktualizacji i teraz je instaluje. Wygląda na to, że to Microsoft specjalnie utrudnia poszukiwanie aktualizacji na Windows 7(Vista,8 i 8.1) żebyśmy my czyli użytkownicy systemu kupili(zainstalowali) Windows 10.

Gdyby w przyszłości zdarzyło Ci się, że będziesz musiał instalować system od nowa, skorzystaj z narzędzia które zaoszczędzi Ci problemów z aktualizacjami:

WSUS Offline Update