Problem z Windows Update po formacie!

(Spiderman3) #1

Witam! Mam problem z Windows Update w Windowsie 7 starter. Mianowicie nie chcą mi się wyszukać aktualizacje, cały czas pisze "trwa wyszukiwanie aktualizacji" i nic się nie dzieje(specjalnie nawet zostawiłem włączonego netbooka na noc i nic dalej to samo nic nie znalazło). Próbowałem już narzędzi do naprawy Windows update diafnostic tools i fixWU i dalej jest to samo. Macie jeszcze jakieś pomysły?

(Pablo_Wawa) #2

Sprawdź, czy system ma Service Pack 1, a jak nie, to ściągnij go i zainstaluj. Potem sprawdź, czy masz najnowszego Internet Explorera i jeśli nie, to pobierz wersję IE 11 32-bitową (bo Win 7 Starter jest tylko 32-bitowy).

Ja potem jeszcze instaluję MS Silverlighta, odhaczam na starcie instalacji te 2 domyślnie zaznaczone opcje (jedna jest od wyszukiwarki Bing), bo na końcu jest możliwość włączenia Microsoft Update (i warto to zrobić). A potem zostaw włączony komputer pod netem na noc, to może się aktualizacje wyszukają i pobiorą (i potem będziesz je mógł zainstalować przy zamykaniu systemu).

(Spiderman3) #3

Instalowałem system ze zintegrowanym już service packiem 1. IE 11 zainstalowałem, silverlighta też, ale mogę spróbować jeszcze raz bo dalej nie działają mi aktualizacje.

Wczoraj instalowałem Windowsa 7 na dwóch identycznych laptopach, z tej samej płyty. Oba podłączyłem do sieci i włączyłem wyszukiwanie aktualizacji. W jednym znalazło po ponad godzinie, w drugim dopiero dzisiaj. Nie wiem gdzie leży problem, ale wygląda to tak jakby MS starał się obrzydzić ludziom starsze systemy, bo w 10, zaraz po instalacji, aktualizacje znajduje od razu.

(jakubgross) #5

No, to prawda. Ja także instalowałem wczoraj i przez około 30 minut pobieranie aktualizacji stało w miejscu.

@Spiderman3 - spróbuj to - http://www.download.net.pl/jak-naprawic-usluge-windows-update-gdy-nie-pobiera-aktualizacji/n/3367/

(matty24) #6

Ja miałem ostatnio podobnie. Trzeba zostawić, niech sobie szuka. Żadne sposoby podawane na forach nie pomogły. W końcu znajdzie i pobierze.

(Spiderman3) #7

Zostawiłem komputer włączony na noc “mielił” i około 7 rano znalazł mi jakieś 200 aktualizacji i teraz je instaluje. Wygląda na to, że to Microsoft specjalnie utrudnia poszukiwanie aktualizacji na Windows 7(Vista,8 i 8.1) żebyśmy my czyli użytkownicy systemu kupili(zainstalowali) Windows 10.

(banita71) #8

Gdyby w przyszłości zdarzyło Ci się, że będziesz musiał instalować system od nowa, skorzystaj z narzędzia które zaoszczędzi Ci problemów z aktualizacjami:

WSUS Offline Update