Problem z Windows Update v6

Dzień dobry. Ostatnio przeglądając strych (dużo sprzętu u mnie na strychu siedzi :sweat_smile:) natrafiłem na stary komputer z mniej więcej 2007 roku, ale ze zainstalowanym XPkiem (na dysku nie było systemu, ostał się kluczyk do wersji Home) Po zainstalowaniu systemu, sterowników i aktywacji systemu, z ciekawości zajrzałem na Windows Update. Ostatni raz chyba byłem na tej witrynie w 2019, kiedy instalowałem ten system na wirtualnej maszynie. Najpierw witryna otwierała się bardzo wolno, mimo tego, że wcześniej (o ile mnie pamięć nie myli) na tym komputerze WU działał sprawnie i nie było z nim problemów. Po zainstalowaniu Microsoft Update chciałem wyszukać aktualizacje, a tu zaskoczenie. Witryna wyświetla błąd (parę chwil po kliknięciu przycisku). Załączam zdjęcie ze witryną. Niestety jeśli bym chciał zupgradować system, nie zrobiłbym tego. Komputer posiada zaledwie 768MB RAMu, a nie mam akurat pod ręką tych pamięci. Jak myślicie, to chwilowy błąd czy oznaka, że Microsoft może wyłączać serwer WU v6? Nie zdziwiłbym się, gdyby ta druga opcja sprawdziłaby się. Windows XP ma już prawie 20 lat!

MS zaczął wywalać aktualizacje dla 2000, XP i Visty.

Wiem, że dla Visty można po prostu instalować aktualizacje z Servera 2008 lub użyć nieoficjalnego repozytorium. Dla XP musisz poszperać na msfn.org

No to średnio. Przypomniało mi się, że jakieś 2 dni temu na WU v6 wyskakiwał błąd o numerze 0x80244019.

Spróbuj pobrać aktualizacje przy pomocy tego narzędzia:

Dla XPka musi to być wersja 9.2.1 - z bocznego menu : “Wszystkie wersje”. Poza tym w necie bez problemu można znaleźć gotowce ze wszystkimi aktualizacjami - wystarczy mieć legalny klucz.

Mogę spróbować :slight_smile:

Po ściągnięciu aktualizacji można je zintegrować z instalką XPka albo instalować po kolei ręcznie - coś ok. 150.

Gotowe, gdzie zostały te updaty zapisane?

W jakimś katalogu WSUS.

Okej, już znalazłem :slight_smile:

Pobierz tego XP’ka: