Problem z Windows Update w XP

Witam,
Mam pytanie, bo sam już nie wiem, czy to wina napędu DVD, czy systemu a może WinSpatchera 2012. Ale opiszę po kolei. W jednym temacie już pisałem o tym problemie, że świeża instalacja XP nie miała certyfikatów SSL i strony nie otwierały się. Z tym sobie poradziłem, ale wcześniej mogłem wyłączyć aktualizacje automatyczne przez services.msc. Po instalacji Winspatchera mogłem przeglądać strony i jak wyżej to dotyczyło problemów z certyfikatami, ale od tego momentu nie mogę wyłączyć aktualizacji automatycznych, również opóźnia się włączenie sieci WIFI (ikona z opóźnieniem się pojawia - po 2-3min). W takim razie przez cms wpisałem polecenie sfc/scannow i pojawił się monit o płytę windows xp. Tak zrobiłem, następnie pojawił sie komunikat o płytę SP3 systemu, czyli tą samą i już był błąd, nie chciał czytać. Jak anulowałem, to znowu poprosił o płytę windows xp, i tu nie było problemu.
Gdy chciałem wyłączyć w usługach WU, to pojawił sie komunikat odmowa dostępu i wskazywał na wuauserv.exe. Zastanawiam się, czy jak bym zainstalował sp3 jeszcze raz, to czy by problem znikł, mimo że XP ma już SP3. Jak wy to widzicie?

A nie masz zainstalowanego Microsoft .NET Framework 4? Wiem że on na XPka był niedopracowany i napewno powodował uruchamianie usług sieciowych ze sporym opóźnieniem. Stąd może ta ikonka WIFI tak późno się pojawia.

Tak mam zainstalowane, ale w dodaj usuń raczej tego nie widać, bo instalował to WinSPatcher 4. Jak odinstaluje, to pewnie też nie będzie możliwości przeglądania internetu. A co z WU? Też może być wina MS .Net framework 4?

Nie mam pojęcia jak działa WinSPatcher 4. A możesz prawym przyciskiem kliknąć na mój komputer i tam dać wyłącz aktualizacje? Wiem że to samej usługi nie wyłączy ale przestanie szukać nowych aktualizacji. .Net4 jak jest zintegrowany z systemem to można go albo wyłączyć Dodaj/usuń programy -> Dodaj usuń składniki Windows. Albo możesz zmienić sposób uruchamiania wszystkich usług związanych z .Net na ręczny. Też powinno pomóc ale to było dawno i mogę się mylić :wink:

W dodaj/usuń był Net Framework 4 Client profile i to odinstalowałem i problem z wolnym ładowaniem sieci WIFI znikł, ale nie mogę wyłączyć WU. Non stop pojawia się monit, że odmowa dostępu komputer lokalny. Kod błędu to 5. Bardziej zależało mi na tym pierwszym problemie z Wifi.

Cieszę się że chociaż połowicznie pomogłem. A to WU to jakoś zasoby ci zabiera czy jak? Może można to olać i korzystać normalnie?

Nie wiedziałem, że .Net Framework 4 może być przyczyną wolnego ładowania sieci wifi. A komp z XP nie ja użytkuję, tylko mój tata. WU bardzo nie przeszkadza, jedynie co trzeba poprawić, to napęd DVD,słabo czyta, raczej tylko oryginały niż wypalanki. Choć płytę z SP3 odpalił.

Nie chodzi tylko o WIFI ale o ogólnie o sieć. Jakaś usługa ma problem się załadować (nie pamiętam już jaka). Jeżeli nie korzystało się z netu można było wyłączyć wszystkie katy sieciowe i system uruchamiał się szybciej. Jak już koniecznie chcesz coś jeszcze naprawiać to pobierz ISO XPeka i rozpakuj bądź załduj do wirtualnego napędu np tego (wersja portable nie wymaga instalacji)

I ten program zadziała, jak system będzie prosić o płytę systemu? Pytam, bo nigdy takich programów nie używałem.

Teoretycznie tak. Spróbuj. Aczkolwiek nie wiem czy faktycznie to coś pomoże z tym WU :wink:

Na razie dam z WU sobie spokój. Póki tata nie narzeka na działanie, to nie będę nic ruszać. Pozostaje tylko przeczyścić napęd DVD.

I tak będzie najlepiej. XP nie jest rozwijany od 2014, więc aktualizacje nie będą instalowane jak pobierze i zainstaluje się ostatnia

Jeśli Tata nie sprawdza swojej poczty czy konta bankowego na tym kompie, a jedynie gra w kulki czy innego mahjonga, to faktycznie zostaw tak jak jest.

Pocztę sprawdza, ale nie korzysta z bankowości elektronicznej. Przegląda net, ogląda filmy i zdjęcia.

Skorzystaj z okazji “kwarantanny” i zacznij oswajać Tatę z Linuksem :slight_smile:

Ale na tym sprzęcie nie ruszy linux:) Obecnie XP działa dobrze i nie wiesza się.