Problem z Windows Update

Ostatnio instalowałem od zera system na moim obecnym sprzęcie (który jest nieco leciwy). Zainstalowałem windows 7 home premium z orginalnej płytki z kluczem, ale problem jest taki, że nie mogę zainstalować żadnej aktualizacji oraz korzystać normalnie Microsoft Security Essentials (bo wiadomo ten antywirek bazuje na aktualizowaniu bazy wirusów przy pomocy Windows Update). Wyskakuje kod błędu z numerem 80244019. Próbowałem wszystkich net startów, restartu w services.msc oraz mam właczony DEP. Czy jest jakaś inna metoda naprawy tego błędu, żebym mógł normalnie zainstalować aktualizacje? Jeszcze dla informacji daje że płyta głowna to dh55pj.

Pobierz WSUS Offline, rozpakuj, odpal UpdateGenerator.exe, w zakładce legacy będzie windows 7, zaznacz aktualizacje do pobrania i uruchom.
Potrwa to trochę, po wszystkim wejdź do katalogu client i uruchom UpdateInstaller. Po zainstalowaniu części aktualizacji dostaniesz komunikat, że musisz ponownie uruchomić komputer. Powtarzaj tę czynność aż zainstaluje się wszystko, ale już po pierwszej partii aktualizacji Windowsowy WU powinien się ogarnąć.

2 polubienia

niestety nie pomogło

Może dlatego, że wsparcie do Windows 7 już wygasło. Kup i zainstaluj Windows 10.

Nie za bardzo widzi mi się kupywanie i instalowanie 10. Testowałem ten system i o wiele bardziej mniej stabilnie chodzi na tym sprzęcie. A łatwo powiedzieć kup se nowy sprzęt i zainstaluj 10 a raczej w obecnej mojej sytuacji nie mam zbytnio możliwości wyłożenia 2-3 tysięcy na sprzęt.

Dodam jeszcze, że lepiej jak by było jak by rozwiązanie się znalazło to przy okazji pomoże w przyszłości komuś kto będzie miał podobny problem z windows updaterem w windzie 7.

Nie spodziewaj się rozwiązania problemów na systemie, który nie jest rozwijany i niewspierany. Wszystkie kruczki i sztuczki, używane w przeszłości, mogą nie działać dzisiaj, bo serwery dostarczające aktualizacje dla W7 są sukcesywnie wyłączane. Lepiej spróbuj się oswoić z myślą, że od W10 nie masz ucieczki (jeśli chcesz zostać w rodzinie systemów rodem z Redmond).

1 polubienie

Ee tam na windzie xp nadal bezproblemowo da się zainstalować wszystkie aktualizacje, gdyż osobiście znam 2 osoby, które mają te systemy na swoich retro maszynach i je instalują. A co do windy 7 na razie nie powinno być do opłacalne (wyłączanie systemów z łątkami) gdyż jeszcze coś kolo 1/5 komputerów na świecie robi na tym OS i pytam się właśnie dla tego o rozwiązanie tego problemu na forum. Nawet sam przed formatem i napotkaniem tego problemu (o którego rozwiazanie prosze w tym poscie) w okolicach czerwca miałem jeszcze po zakończeniu w wsparcia łątkę więc takie totalne wadliwe rzeczy jeszcze w tym roku na pewno będą łatać.

Problem, że ten antywirus w tak starej wersji (MSE dla XP/Vista/7) jest praktycznie uśmiercony.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/971606/jak-recznie-pobrac-najnowsze-aktualizacje-definicji-dla-programu-microsoft-decurity-essentials

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/971606/how-to-manually-download-the-latest-definition-updates-for-microsoft-s

https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/defenderupdates

Spokojnie o antywirusa się aż tak nie martwię i bym se ogarną, ale właśnie bardziej ten windows update mnie dobija.

Raz zaaktualizować i nie oczekiwać, że “2021” będzie poprawka na nową lukę przeciwko groźnemu ransomware.

Jak to nie pomogło? Nie zniknął błąd, czy nie zainstalowało aktualizacji? Tym programem możesz w ostateczności zainstalować wszystkie aktualizacje i wyłączyć całkowicie WU, bo i tak już więcej od MS nie dostaniesz :wink:
ps.
Sygnatur baz wirusów chyba też już W7 nie dostaje, bo przecież skończyło mu się wsparcie nawet bezpieczeństwa.

Dobra dam rade i w sumie też tak zrobię (jestem w trakcie pobierania ISO). Jeśli macie orginalny klucz do danej edycji windows 7 to po prostu poszukajcie na oficjalnej stronie microsoftu lub napiszcie do pomocy technicznej o ISO danej wersji windy 7 z sp 1. Czyli np Macie klucz do windows 7 ultimate to prosicie pomoc techniczna lub szukacie windows 7 ultimate z sp1. Pobrane ISO nagrywacie na własną płytkę lub robicie bootowalny pendrive i instalujecie z tej płytki/pendrive.