Problem z windows update


Takie coś mi się wyświetla i nie wiem co zrobić, ten 1 szary przycisk nie działa natomiast drugi otwiera takie okienko
Klikam esc bo nie wiem o co chodzi nawet. Odblokować aktualizacji nie mogę jedyne co się udało to przesunąć na jutro. Miał ktoś taki problem?

Wygląda jakbyś włączył jakiś wysoki kontrast i niefortunnie jeszcze tryb ciemny/nocny (?).

Co do niebieskiej planszy jak “z MS Paint”, to raczej zgadywanie jak ktoś inny jej nie doświadczył, może nagabują cię na migracje z konta lokalnego do konta Microsoft…

Napis “twoimi ustawieniami zarządza Organizacja” pewnie jest od jakieś blokady telemetrii lub przypadkowego grzebania na ślepo.


Zakładając, że to nie brak plików font, to może jakiś glitch kontrastów (spróbuj wrócić na jasny motyw i klasyczne kolory), jedynie to nie trzyma się sensu z nieklikalnymi przyciskami.

Jak możesz to w CMD uruchomionym jako administrator można spróbować odpalić DISM i SFC:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

(zachowaj wielkość liter i odstępy - CMD ma niby sprawną opcje “wklej” z prawego przycisku myszy)

Może cudem naprawią kontrast w trybie “wysokiego kontrastu” i klikalność buttonów.

Niestety nic nie pomogło.

Witaj @messi1

  1. Jaką masz kartę graficzną?
  2. Zmieniałeś jakieś ustawienia obrazu?
  3. Kiedy problem się pojawił? Aktualizacja sterowników, Windowsa, itp.
  4. Na jakich ekranach jeszcze (eksplorator, przeglądarka, itp.) problem się objawia?
  5. Próbowałeś usunąć kartę graficzną z Menedżera Urządzeń i zrobić restart?

Już nie ważne, zrobiłem formata i wszystko gra. Coś się ogólnie zaczęło dziac z kompem wywalało pasek zadań jak wchodziłem do ustawień jak by explorer.
O tyle to dziwne że nic nie zmieniałem na kompie odłączalem nawet monitor drugi żeby sprawdzić ale i tak to samo było. Problem z widocznością fontów tylko w niektórych ustawieniach był.