Problem z Windows Virtual PC (Tryb XP)

Witam :slight_smile:

Mam problem. Otóż postanowiłem zainstalować sobie Windows Virtual PC (kilka gier i programów mi nie działa na win 7). No i wszystko fajnie, zainstalowało się, zrestartowałem komputer i próbuję uruchomić “wirtualną maszynę” jednak za każdym razem napotykam błąd:

_ Nie można uruchomić programu Windows Virtual PC w trakcie działania innego oprogramowania do obsługi wirtualizacji. Zamknij inne oprogramowanie do obsługi wirtualizacji i spróbuj ponownie. _

Problem jest w tym że nie mam uruchomionego innego programu do obsługi wirtualizacji (sprawdzałem procesy, usługi)

Gdy uruchomię kreator tworzenia nowego wirtualnego systemu to pod sam koniec gdy kliknę “Rozpocznij konfigurację” pojawia mi się ten sam komunikat który podałem wcześniej.

Czy ktoś wie co jest nie tak? Mówię też od razu że odpalanie niektórych gier/programów w trybach zgodności nic nie daje. Gdyby dawało nie potrzebował bym Windows Virtual PC. Tak samo mówię że mój procesor posiada wsparcie dla tej całej wirtualizacji (AMD Athlon II X2 245)

Z góry dzięki za odp :slight_smile:

Pozdrawiam

Jaką wersję systemu masz bo Tryb XP działa tylko na Pro i Ultimate

Windows 7 Ultimate 32 bit. A Windows Virtual PC jest dostępne dla Pro, Ultimate i Enterprise. Na reszcie po prostu się nie da zainstalować. Dla pewności pobrałem Hardware-Assisted Virtualization detection Tool (programik MS) które tak samo potwierdza że mój komputer spełnia wymagania co do Windows Virtual PC.

Na pewno nie masz innego softu do wirtualizacji zainstalowanego? Swoją drogą, jeśli chcesz wykorzystać maszynę wirtualną z XP do gier, to sięgnij lepiej po VirtualBoxa, który oferuje m.in. wsparcie dla Direct3D.