Problem z Windows XP Home Edition OEM PL


(Bunc Gr8) #1

Problem wygląda następująco:

Na komputerze z procesorem Pentium 4 2.8 gHz, kartą grafiki ATI Radeon x1600 Series oraz płytą główną firmy GIGABYTE Intel 945PL Express podczas uruchamiania systemu Windows XP Home Edition OEM PL (oczywiście legalny) dochodzi do ponownego rozruchu komputera podczas wybierania użytkownika.

Mianowicie dzieje się to od kilku do kilkanastu sekund po pojawieniu się listy użytkowników. Zdarza się, że system "daje się" uruchomić (w sensie, że nie resetuje się podczas wybierania użytkownika) dopiero po 5-6 ponownych rozruchach.

Komputer jest nowy (z maja biężacego roku), lecz był już 2 razy w naprawie (oczywiście w sklepie komputerowym, w którym został zakupiony), ponieważ za pierwszym razem komputer nie widział płyty głównej, a za drugim razem, kiedy już naprawiono płyte główną podczas użytkowania zresetował się 3 razy (próby logowania udane), a następnie nie chciał wogóle się włączyć (cały komputer!).

W serwisie stwierdzono problem z kartą TV firmy AverMedia, która była zainstalowana. Po jej wyjęciu system uruchamiał się i wszystko działało normalnie, lecz do czasu.

Nagle narodził się problem opisany na początku posta. Dzisiaj przed północą, po wgraniu poprawek programem AutoPatcher XP Sierpień 2006 (dostępny na stronie: http://www.softwarepatch.pl/plik/6389/A ... te_(polski.html) system potrafi wywoływać ponowny rozruch komputera nawet po kilkanaście razy z rzędu.

Czasami uda się włączyć system w normalnym trybie (nie wiadomo, jakim cudem), za to w trybie awaryjnym jest to możliwe za każdym razem.

Teraz system (kiedy już się jakoś włączy) nie może poprawnie zainicjować Windows Update, wejście do Podglądu Zdarzeń, Menedżera Urządzeń jest niemożliwe (błąd polegający na złej wersji pliku *.msc).

Sterowniki karty graficznej, które są zainstalowane są najnowszymi, jakie udostępnia producent na swojej stronie (ściągane w dniu dzisiejszym).

1. Czy odinstalowywać po kolei każdą poprawkę do systemu?

2. Co może się "kłócić"?

Reinstall systemu czy też format nie wchodzi w grę (przynajmniej narazie), gdyż wykonanie tych czynności zajmie cały dzień (backup Outlooka, zdjęć i inne duperele), a myślę, że znajdzie się sposób na skuteczne zwalczenie problemu.

Godzina 02:18: System nie chce się poprawnie zamknąć, od 10 minut widnieje komunikat "Trwa zapisywanie ustawień" i nie widać, aby komputer ruszał dyskiem twardym.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam,

Bunc.


(Europadasielubic2) #2

Przyczyną może być konflikt sprzętowy a nie programów,

jeżeli masz komputer na gwarancji to pójdź do tego sklepu i powiedz pare słów tym panom,

a skoro piszesz, że problem powstał po wgraniu poprawek to je odinstaluj.