Problem z Windows XP po Oczyszczaniu Dysku

Chciałem zrobić oczyszczanie dysku i wybrałem opcję Kompresuj stare pliki. Podczas tej operacji pojawił się komunikat że jakieś pliki zostały usunięte i zostały niepotwierdzone i muszę włożyć płytę systemu by je przywrócić inaczej spowoduje błędy. Zląkłem się, anulowałem oczyszczanie dysku i zrobiłem restart komputera a po restarcie system był w rozdzielczości 800x600 a jakość kolorów 4-bitowa. Spanikowałem, boże matka mnie zabije. Powiedzcie mi jak przywrócić te pliki? W jaki sposób? Czy to wymaga reinstalacji? To pilne!

Zastosuj sfc /scannow. Płyta może być niezbędna.

A wpadłeś może na to, żeby napisać o jakie pliki chodzi?

Systemowe

Sprawdzałeś _ Ostatnio znana dobra konfiguracja _ - Enter ?

proszę usunąć

Nie da się naprawić. Okaleczanie systemu, to jedno, a drugie, to nie ma protezy windowsa. Matidobryworms skorzystał z czyichś mało fachowych porad. (powinien tu podać, kto zalecił kompresowanie). Korzysta z wielu forum i nawet zapisuje porady.

sfc /scannow nic nie da, bo autor ma XP SP2, co daje po zaktualizowaniu do SP3 błąd wykrywania wersji systemu, bo sfc /scannow zawoła o płytę XP SP3. Amen. Nie da się tego przeskoczyć. Po takim uruchomieniu sfc /scannow trzeba wciąż klikać na pomiń, i długo to trwa, a anulowanie sfc /scannow dodatkowo sypnie errorami - po aktualizacji do SP3 już nie da się zrobić sfc /scannow.

Ale jak najbardziej uda się instalacja nakładkowa, czy naprawa z płyty instalacyjnej (drugie R).

Najlepsza rada, to maść na tyłek, (mamy trzeba się bać!) dokupienie deko RAMu, czysta instalacja systemu, aktualizowanie, nie orzynanie XP z jego funkcji i nie przesadzenie z wyłączaniem usług, nie lokować programów na pulpicie, chorobliwie nie korzystać z defragmentacji.

Po naprawie sterownik karty graficznej padł. Nvidia GeForce 9500 GT. System mówi że reinstall może pomóc

No to do dzieła.

Chyba miałeś na myśli kartę graficzną, nie sieciowa.

ja mam SP3 i płyta była z SP3, wybaczcie nie powiedziałem Wam jaki Service Pack :slight_smile:

No to sfc /scannow przeprowadzisz bez problemu.

To znaczy że musisz odinstalować sterowniki od karty graficznej i zainstalować ponownie…

Ja przecież wiem co znaczy reinstall i nie cytowałem tego co pokazał mi komunikat tylko powiedziałem własnymi słowami