Problem z windows xp Proffesional SPII

Witam

mam pewien problem robilem wczoraj od nowa system i dzisiaj chcialem instalowac sterowniki lecz zaowazylem ze przy włanczaniu XP pokazuje mi sie czarne tlo z napisami szarymi Wybierz system operacyjny do uruchomienia:Windows XP Profesional i jeszcze raz na dole tak samo.Nie wiem czego jest to wina bo windows powinien ladowac sie sam bez zadnego wyboru.Prosze o pomoc.

Masz dwa wpisy Windowsa jeden musisz usunąć masz dwie możliwości

moj komputer >dajesz prawym wlasciwosci > wybierasz “zaawansowane”

>“uruchamianie i odzyskiwanie” tam wchodzisz w ustawienia i tam jest

lub

Znajdź (ukryty i systemowy) plik C:\boot.ini i usuń z niego, z sekcji [operating systems] wpis (wiersz) odnoszący się do instalatora.

zrobilem tak i uruchomilem system od nowa zeby zobaczyc czy jest ok ale znowu pokazalo mi sie to oko tylko pisalo wybierz system do uruchomienia:windows i pod spodem to samo.I jeszcze jedna sprawa martwi mnie to ze windows troszke dlugo sie uruchamia i trzeba czekac dlugo az pojawi sie pasek start i ikony.Moze dlatego ze instalowalem z plyty glosniki creative 5.1 i teraz wlancza mi sie jakis program z tymi glosnikami zwiazany.

Czyli z tego co rozumiem zainstalowałeś nowy system na starym bez formatowania?.. Noo… tak się nie robi :stuck_out_tongue: . Przed zainstalowaniem Windowsa na nowo trzeba ten dysk (albo partycję) sformatować, żeby się nie pogryzły dwa systemy. Ten ekran Ci się pokazuje, bo teoretycznie masz na dysku jeszcze stary system (czyli z tym nowym - dwa systemy). Radzę dobrze sformatować dysk i zainstalować na nowo Windowsa.

Tutaj zamieszczam instrukcję instalacji Windowsa napisaną już wcześniej przeze mnie:

Luis456 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.