Problem z windows Xp

WITAM. mam problem z włączeniem kompa… Gdy właczam kompa w momecie wczytywania Win on sie wyłacza i ponownie zaczyna sie załaczac.I tak w kółko, dochodzi do momentu by sie zalogowac,resetuje sie i ponownie zaczyta sie wczytywac. Udalo mi sie nie wiem jakim cudem uruchomic go w trybie awaryjnym. Nie wiem co to moze byc i czekam na jakąs podowiedz od was co z tym fantem zrobic. Z gory dziekuje i czekam na odpwiedz.

moze sprobuj podczas ladowania wcisnac f8 i uzyl ostatniejprawidlowej konfiguracji

a odkiedy tak sie dzieje moze cos instalowales :?

Witam, miałem te sam problem kilka razy. Spowodowane było to brakiem pliku o nazwie hcyba nltdr, nie pamiętam dokładnie. Usunięcie tego pliku nastapiło podczas skanowania szczepionka antywirusową - która podawała komunikat, że plik wirusa nazwy juz nie pamiętam będzie usunięty po restarcie systemu. Kilka razy juz tak miałem. Niestety pomógł tylko backup. Inaczej do system wejśc nie mogłem, awaryjny też nie działał, konsola również pozdrawiam. Sebcioseb

podaj konfigurację komputera dla pewności 8)

Jeżeli to ntldr to poczytaj:

http://kolos.math.uni.lodz.pl/art79/win … lang=&co=2

A może podkręcałeś procka??

Kiedyś wyczytałem, że jak sie odpowiednio zmodyfikuje rundl32, to może być tak, że przy ładowaniu systemu, system Ci sie restartuje i tak w kółko

Słuszna uwaga - bo to faktycznie jeden z plików startowych.

Ale poprawnie -> NTLDR :wink:

Ale nie tylko on - oprócz tego, uszkodzeniu mogły ulec kolejne pliki startowe o nazwie: NTOSKRNL.EXE, NTDETECT.COM - zresztą tak na dobrą sprawę, to tych elementów rozruchowych jest od metra!

I tak jest w istocie - jest to jedna ze sztuczek hackerskich.

Wtedy rundl32 jest guzik wart i trzeba go podmienić z płytki instalacyjnej, a oprócz tego oczywiście trzeba wcześniej znaleźć trojana, który taki ■■■■ posiał!

W 90% obstawiam wirusy, bo świadczy o tym fakt ciągłego , a nie tylko pojedynczego restartu (tak, jak to mamy w przypadku błędu aplikacji + ulatujące blue screeny).

A na to są sposoby konkretniejsze…

Proszę Cię zatem plxmaniek o wklejenie loga z Hijack This.

Koledzy przejrzą i podrzucą rozwiązania, co usunąć! Sam nic nie usuwaj!

Program + instrukcje co do wykonania loga w poniższym linku

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

A jeżeli by log się mimo wszystko okazał czysty - to trzeba będzie skorzystać z Konsoli Odzyskiwania i te pliki odzyskać w prawidłowej wersji z płytki instalacyjnej.

Czyli np. te polecenia; po każdym wciskamy enter

cd c:\

copy X:\i386\ntldr

copy X:\i386\ntdetect.com

Ale chyba najbliżej mi do tego uszkodzonego rundl32 :?

a wtedy polecenia w konsoli będą takie (enter po każdym):

cd system32

ren kernel32.dll kernel32.old

expand X:\i386\kernel32.dl_

Ale na razie póki co, wklej loga!

Bawienie się konsolą nic nie da, jeżeli wszystko jest sprawką wirusa!

Jak to będzie wirus, to działanie w Konsoli będzie zbyteczne.

No chyba, że sobie scharatałeś pliki systemowe bez wirusa, to wtedy: tylko Konsola! 8)