Problem z windowsem 7 - czarny ekran po uruchomieniu

Witam - problem dotyczy laptopa HP Probook 5330m, zainstalowanym systemem operacyjnym jest Windows 7 Ultimate w wersji 32 bitowej.

Po uruchomieniu windowsa 7 widnieje czarny ekran wraz z kursorem myszy - bez pasku zadań, utworzenie zadania explorer.exe w taskmgr nie przynosi oczekiwanych rezultatów(jest to właściwie jedna z niewielu opcji jakie mogę wykonać - wejście do menadżera zadań), dodatkowo… w rogu pojawia się błąd, iż “Aplikacja nie odpowiada. Jeżeli zaczekasz, program może ponownie zacząć odpowiadać” - dotycząca Systemu windows, po chwili okienko znika a ekran pozostaje czarny - http://imgur.com/n0dihhk

Z zaawansowanych opcji rozruchu próbowałem już:

Ostatnia znana dobra konfiguracja - bez zmian, tak samo jak przy domyslnym uruchomieniu systemu.

Włącz wideo o niskiej rozdzielczości -  również bez fajerwerków

Tryby awaryjne - niby w procesach widnieje explorer.exe jednakże… pasku zadań nadal brak, laptop - podobnie jak w normalnym trybie pracy “myśli” gdy chce wejść w zakładkę start, nie reaguje na moje polecenia - http://imgur.com/YMSlekB

Planowałem jeszcze na dodatkową partycję wgrać drugi system, zgrać pliki > sformatować cały laptop, ale nie jestem pewien ile jest na tej partycji miejsca, tak czy siak - bardzo mało, nie wiem czy to wypalo (okolo 500mb) - chyba, że nadzieją byłaby jakaś mocno okrojona wersja XP`ka

Ktoś miał taki przypadek? opcja recovery raczej nie wchodzi w grę, laptop sprowadzany - więc nie posiada tejże opcji, podejrzewam, że problem tkwi w rejestrze lub dysku twardym, przy czym bardziej prawdopodobna jest opcja numer 1. Dodatkowo jestem pewien, że ewentualny format załatwiłby sprawę, lecz zależy mi na danych zawartych na komputerze, by mieć możliwość ich skopiowani - jest taka możliwość? proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam.

 

Czarny ekran pojawia się również wtedy gdy system jest nie aktywowany lub piracki

Wcześniej wszystko działało prawidłowo, nie wiem jak to możliwe ale z “dnia na dzień” dokonała się taka kicha, system nie jest piracki.

Ja tylko mówie a właściwie pisze że to może być przyczyna choć nie koniecznie musi