Problem z Windows'em GO na USB

Mam pendrive 8gb zainstalowałem na nim windows 8.1 (GO) za pomocą programu Imagex pendrive miał 400mb wolnego miejsca jednak koleś napisał tam aby przegrać pliki krytyczne Bootowania Windowsa.

Przegrałem i w Boot menu mam KIngston 8gb ale kiedy go uruchamiam pojawia się bootowanie jak z windows vista ,a później pojawia mi się moja siódemka…

zakładam że problem jest w tym że komputer myśli że coś się stało z bootem i że chce odpalić z awaryjnego boota…

 

 PYTANIE: Co zrobić aby system się uruchomił z tego Pendrive’a? ??

 

Instrukcja z której korzystałem:

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-windows_install/tutorial-create-a-windows-to-go-workspace-with-an/23c22bab-1fbe-4609-be06-607e192f04b5

Zmienić kolejność bootowania w BIOS-ie/(U)EFI?

Przecież windows to go potrzebuje pendrive lub dysk usb o powierzchni min 32 gb z tego co mi wiadomo…

Windows ubzdurał sobie że musi być 32 gb jednak system z usuniętymi jeszcze funkcjami moze zająć nawet 8gb ,a pozatym ja instalowalem go programem imagex instaluje system tak jak normalnie

zmienialem kolejność :slight_smile:

 

Myślę, że problemem jest próba wykonania spod windowsa 7 - skopiowane pliki rozruchowe są z tej wersji lub nieprawidłowe komendy bcdboot, efekt ten sam. Napęd Windows To Go wykonywałem na windows 10 TP kompilacja 10041 z wykorzystaniem obrazu iso windows 8.1 enteprise 32 i 64 bity (en) oraz win 10 tp wersja 9926 pl. Instalacja 8.1 x64 na penrive 8GB udawała się (zajęte 7.17 GB).

 

W GImageX w zakładce Apply wskazałem jako Source plik install.wim wypakowany z iso i Destination - penrive sformatowany w ntfs z domyślną jednostką alokacji i klikałem Apply. Po ok. 1,5 godzinie pliki zostały skopiowane. Następnie uruchamiłem CMD jako administrator i wpisałem 3 komendy:

 

 

Po komunikacie o udanym utworzeniu plików rozruchowych restart kompa i bootowanie z usb.

 

Windows 8.1 32/64 bit instalowałem na pendrivie 8 i 16 GB, win10 na 16 GB i karcie SD z aparatu 32GB. Za każdym razem bootowanie startowało normalnie, było instalowanie urządzeń konfiguracja konta itp. Żadnej jednak nie ukończyłem z braku cierpliwości i po 30-60 minutach brałem się za przygotowanie  i testy kolejnej wersji.

 

Instalacja na wolnym pendrive z usb 2.0 mija się z celem ze względu na czasochłonność. Planuję kupić za jakiś czas napęd z usb 3.0 i wtedy spróbuję jeszcze raz.

Czyli mówisz że mam to zrobić albo na 8.1 lub na 10? Oba systemy mam więc ok :slight_smile: robilem wszystko identycznie jak ty ale nie wiem o co chodzi ci z “destination”

Sory już wiem “destination” - mój pendrive. :wink:

Zadzialało :stuck_out_tongue: acha i rzeczywiście na 2.0 uruchamia się długo xD