Problem z windowsem/hdd

Siemaneczko! Na dzień dobry pochwała za fajne forum. Ale do konkretów: mam na dysku D:\ folder “download”. W sumie jest tam z 7GB (jest to folder z plikami ściąganymi z DC++). Pewnego pięknego dnia chciałem sobie oglądnąć film który kilka dni temy ściągłem. A tu zonk. Wchodzę na D:\ i pyk: reset kompa. Pomyślałem: skoki napięcia; normalka :wink: . Ale po resecie tak czy tak jak wchodzę na D:\ to jest to samo. Przestraszyłem się ale po odpaleniu total commandera na D:\ bez problemów wejde. Jednak do folderu “download” nie dam rady. Co kolwiek zrobie związanegoz tym folderem; resecik. Sprawdzałem bad sectory i nic nie znalazło. Odinstalowałem DC++ i zainstalowałem jeszcze raz (i stworzyłem folder dc++ [tu mi się sciągały pliczki]). Po 2 dniach pyk; to samo co z downloadem. Nie przejmował bym się tym tak bardzo ale nie moge mniec nawet antywirusa (przeskanuje coś na D:\ i resecik). chce czegoś poszukać-reset. Jednak moja główka pomyślała: chciałem w wierszu poleceń skasowac ww. foldery. I wiecie co?? Tak, reset :confused: . Jeszcze 1 tip: po tym resecie słysze jak dysk przestaje działać tak na oko z 5 sek. Nie słychać go poprostu. I gdy go wykrywa to muszę własnie to 5 sek czekać. Mam nadzieję że to doczytaliście do końca za co bardzo dziękuje i proszę o rozwiązanie tej łamigłówki.

Spróbuj przywracaniem systemu

tak mi tłumacz. Nie jestem za dobry w sprawach PC.

Start-akcesoria-narzędzia systemowe-przywracanie systemu, i przywróć tak do dnia przed tym jak nastapiłe ten problem

Ok spróbuje. Mam nadzieję że nic nie zepsuje :wink:

W wiersz polecenia wchodziłeś z dyskietki startowej czy z poziomu Windowsa ??

Jeśli z Windowsa, to wejdź własnie poprzez dyskietke startową dla Win98 i spróbuj tam znaleźć plik w tym folderze, który może to powodować, gdyż mógł takowy ściągnąć się przez DC++.

Możesz jeszcze przeskanować dysk programem diagnostycznym DLDIAG

Zawsze możesz to cofnąc

Do wierszu polecenia wchodziłem: Start->uruchom->cmd

A i mam wina XP

Zrobiłem przywracanie systemu i po restarcie windowsa pojawiło mi sie okienko przywracania systemu z tekstem że nie udało się przywrocić windowsa z dnia xxx i nie zaszły żadne zmiany. Zaraz sprobuje z programem który dał mi Damian. Jakieś pomysły jeszcze??

Hm. Ja z dc ściągałem tylko muzyczke i filmy więc wątpie że coś to da…

Więc musisz spróbować odpalić Dos-a z dyskietki startowej i tam spróbować.

Tutaj masz menadżer plików pod dosa: Volcov Commander a tutaj Boot-Dyskietkę

Dokładnie. I dlatego post leci do kosza. :?

zrobiłem format całego dysku (skasowałem partycje i stworzyłem od nowa). Komp pochodził jakieś 8godzin po czym były taki sam reset jak opisany w 1 poscie lecz przy starcie windowsa. Zamiast niebieskiej planszy z napisem “zapraszamy” resetował mi sie komp. Sformatowałem jeszcze raz. Jak narazie zesetował mi sie sam tylko 1 raz. Jeden koleś mi powiedział że może to być wina wirusa. Co o tym sądzicie??

PS. Przy starcie systemu panda pokazuje mi że do kompa próbował sie dostać jakiś robak. PRZY KAŻDYM STARCIE! Czy może to miec jakis związek z tymi resetami jak sądzicie?? Sorry za powtórzenia ale jestem zmęczony…

Moze to byc wina wirusa.

Proponuje zrobic niskopoziomowy format ktory powinien zaradzic temu problemowi.

Na forum byla nawet aplikacja do Low Format

Kurde ale strasznie dziwne ze tak szyko to łapie… Jakiś ktoś sie na mnie uwziął czy jak?? Zobacze jak narazie będzie wszystko chodziło. Jak będzie źle to sformatuje jak mówisz. Dzięki

masz syfa w sektorze MBR. Musisz go naprawić przez polecenei fixmbr z konsoli odzyskiwania systemu ale opisze Ci to dokładnei jak chcesz tylko daj na gg albo na pw czekam.

Przemo1992

Gratuluję zdolności archeologicznych 8)

Patrzyłeś na datę rozpoczęcia wątku ??