Problem z windows'em lub komputerem pomocy!

Witam,

Pewnego dnia włączyłem swój komputer wszystko pięknie ladnie aż przed przeladowaniem windows’a na starcie komputera wyskoczył czarny obraz i zaczeło coś “pykać” w “skrzynce” o co chodzi ???

Zdefiniuj “pykanie”. Terkotanie, pikanie brzęczyka systemowego, pisk cewki lub kondensatorów, grzechot głowicy dysku twardego?

Pikanie co ileś sekund przez cały czas ;/

Witaj :slight_smile:

czy na podstawie tego możesz określić ile jest tych dzwięków

http://forum.pccentre.pl/topic/152684-p … ly-bios-u/

Powtarzający się - błąd pamięci RAM ;/ i co dalej ;/?

Jak masz np. dwie kości pamięci ram to sprawdż najpierw z jedną jakie będą efekty ,po prostu zamieniaj pamięć

Mam 2x Ram po 512MB i 4 porty wiec co próbować każdy do każdego ? i jak to robić przy włączonym komputerze aż przestanie ? czy przy każdym innym układzie resetować komputer a i jeszcze 1 przed tym Pikaniem wyskoczyl mi komunikat

"Przepraszamy, że system Windows nie został pomyślnie uruchomiony. Może być to spowodowane ostatnią zmianą sprzetu lub oprogramowania.

Jeżeli komputer przestał reagować, nieoczekiwanie …

Jeżeli poprzednia próba uruchomienia …

i tu moge wybrać Tryb awaryjny , awaryjny z obsługą sieci, awaryjny z wierszem polecającym, ostatnia znana dobra konfiguracja, uruchom system Windows normalnie wybieram uruchom system normalnie i nic się nie dzieje tylko caly czas pika …

Wyłącz komputer

wyciągnij jedną kość pamięci ram

załącz komputer i sprawdż czy pika jeśli tak

to wyłącz wyciągnij tę kość pamięci ,a wsadż tamtą ,którą wyciągnołeś pierwszą i sprawdz czy komputer pika czy nie i wtedy będziesz wiedzial która jest uszkodzona

oczywiście odłącz komputer z prądu

A jest opcja że obie mogą być uszkodzone :/?

też może tak być,ale sprawdzaj podmieniaj je wtedy zobaczysz

Próbowałem na 1 i na 2 i nic :frowning: ale chwila tu pisze pisk a nie pikanie to nie jest potwarzający się pisk tylko pykanie

Cytuje:"Kody dźwiękowe BIOS-u

Czasami zdarza się że komputer nie włącza się a słychać jedynie PISKI … oznacza to najczęściej poważną awarie komputera, aczkolwiek niekoniecznie. Na pytanie dlaczego komputer piszczy i co oznaczają dane sygnały dźwiękowe znajdziecie odpowiedź poniżej."

Ja mam pikanie które się powtarza ;/

tak samo jest z 1-ną co i z 2-woma?

ten sam sygnał?

Ciągły dźwięk – brak pamięci RAM lub karty graficznej

a dociśnij grafike,posprawdzaj czy jest prawidłowo podpięta

P.S

ale chwila tu pisze pisk a nie pikanie to nie jest potwarzający się pisk tylko pykanie

no to tutaj może nie chodzić o pamięć

jak to się objawia to pykanie :?:

Próbowałem każdą osobno i dalej ten sam sygnał ;/

Wyjąłem karte graficzną przeczyscilem port ale nadal to samo pikanie :confused:

Dodane 28.07.2012 (So) 12:29

wszystko jest dobrze aż przed przeładowaniem windows wyskakuje czarny obraz i pika raz miałem biały pasek na spodzie ekranu który tak jakby się zapełniał ale nie wiem co to bylo ;/

masz możliwość podmiany karty graficznej i sprawdzenia na innej

Nie, nie mam takiej mozliwosci . a może sformatowanie komputera coś da?

Doshi , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.