Problem z windows'em lub komputerem pomocy!

(Medalofconor) #1

Witam,

Pewnego dnia włączyłem swój komputer wszystko pięknie ladnie aż przed przeladowaniem windows'a na starcie komputera wyskoczył czarny obraz i zaczeło coś "pykać" w "skrzynce" o co chodzi ????

(nnick) #2

Zdefiniuj "pykanie". Terkotanie, pikanie brzęczyka systemowego, pisk cewki lub kondensatorów, grzechot głowicy dysku twardego?

(Medalofconor) #3

Pikanie co ileś sekund przez cały czas ;/

(system) #4

Witaj :slight_smile:

czy na podstawie tego możesz określić ile jest tych dzwięków

http://forum.pccentre.pl/topic/152684-p ... ly-bios-u/

(Medalofconor) #5

Powtarzający się - błąd pamięci RAM ;/ i co dalej ;/?

(system) #6

Jak masz np. dwie kości pamięci ram to sprawdż najpierw z jedną jakie będą efekty ,po prostu zamieniaj pamięć

(Medalofconor) #7

Mam 2x Ram po 512MB i 4 porty wiec co próbować każdy do każdego ? i jak to robić przy włączonym komputerze aż przestanie ? czy przy każdym innym układzie resetować komputer a i jeszcze 1 przed tym Pikaniem wyskoczyl mi komunikat

"Przepraszamy, że system Windows nie został pomyślnie uruchomiony. Może być to spowodowane ostatnią zmianą sprzetu lub oprogramowania.

Jeżeli komputer przestał reagować, nieoczekiwanie ....

Jeżeli poprzednia próba uruchomienia ...

i tu moge wybrać Tryb awaryjny , awaryjny z obsługą sieci, awaryjny z wierszem polecającym, ostatnia znana dobra konfiguracja, uruchom system Windows normalnie wybieram uruchom system normalnie i nic się nie dzieje tylko caly czas pika ...

(system) #8

Wyłącz komputer

wyciągnij jedną kość pamięci ram

załącz komputer i sprawdż czy pika jeśli tak

to wyłącz wyciągnij tę kość pamięci ,a wsadż tamtą ,którą wyciągnołeś pierwszą i sprawdz czy komputer pika czy nie i wtedy będziesz wiedzial która jest uszkodzona

oczywiście odłącz komputer z prądu

(Medalofconor) #9

A jest opcja że obie mogą być uszkodzone :/?

(system) #10

też może tak być,ale sprawdzaj podmieniaj je wtedy zobaczysz

(Medalofconor) #11

Próbowałem na 1 i na 2 i nic :frowning: ale chwila tu pisze pisk a nie pikanie to nie jest potwarzający się pisk tylko pykanie

Cytuje:"Kody dźwiękowe BIOS-u

Czasami zdarza się że komputer nie włącza się a słychać jedynie PISKI ... oznacza to najczęściej poważną awarie komputera, aczkolwiek niekoniecznie. Na pytanie dlaczego komputer piszczy i co oznaczają dane sygnały dźwiękowe znajdziecie odpowiedź poniżej."

Ja mam pikanie które się powtarza ;/

(system) #12

tak samo jest z 1-ną co i z 2-woma?

ten sam sygnał?

Ciągły dźwięk – brak pamięci RAM lub karty graficznej

a dociśnij grafike,posprawdzaj czy jest prawidłowo podpięta

P.S

ale chwila tu pisze pisk a nie pikanie to nie jest potwarzający się pisk tylko pykanie

no to tutaj może nie chodzić o pamięć

jak to się objawia to pykanie :?:

(Medalofconor) #13

Próbowałem każdą osobno i dalej ten sam sygnał ;/

Wyjąłem karte graficzną przeczyscilem port ale nadal to samo pikanie :confused:

-- Dodane 28.07.2012 (So) 12:29 --

wszystko jest dobrze aż przed przeładowaniem windows wyskakuje czarny obraz i pika raz miałem biały pasek na spodzie ekranu który tak jakby się zapełniał ale nie wiem co to bylo ;/

(system) #14

masz możliwość podmiany karty graficznej i sprawdzenia na innej

(Medalofconor) #15

Nie, nie mam takiej mozliwosci . a może sformatowanie komputera coś da?

(lazikar) #16

Doshi , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.