Problem z Windowsem milenium (usunelo mi cd rom)

Kiedy instalowalem ten system wszystko bylo wporzadku ,ale ostatnio zauwzylem ze czegos mi brakuje .Wchodze do mojego komputera i nie ma ikonki cd-rom .Prubowalem instalowac przez panel sterowania i znajdowanie nowego oprogramowania ,ale po instalacji pisze ze plik jest uszkodzony .Poszukalem w necie i sciagnolem nowe oprogramowanie ale nadal nic .Czy to jes wina systemu windows milenium? Teraz nawet nie moge zrobic formata i zainstalowac systemu ,a chcialem zainstalowac 98 .Prosze o pilna odpowiedz . Z gory dziekuje

Czy napęd to jakaś nagrywarka? Od kiedy taka sytuacja ma miejsce? Czy dysk i CD-ROM podłączone są na tej samej taśmie? Czy poprawnie ustawione są tryby Master/Slave za pomcą zworek na urządzeniu?

dlaczego nie możesz zrobić formata? wydaje mi się, że to jest raczej wina systemu (ten brak cdrom), w DOSie powinno być ok, uruchom komputer z windowsem 98 w cdrom, jak instalacja ruszy to możesz instalować

chyba, że BIOS także nie wykrywa cdromu

A możesz zagwarantować, że CD-ROM jest sprawny?

Musialo to sie stac dosyc niedawno .To nie jest nagrywarka ale zwykly cd-rom .Nie wiem czy jest sprawny a pozatym mam laptopa