Problem z Windowsem- prawdopodobnie wirus

Witam. Komp mojego kumpla jest krotko mowiac z*****y. Włącza się chyba 10 minut, trzeba go uruchamiac przez ostatnią działającą konfigurację, bo jak się go włączy normalnie, to wyskakuje blue screen z błędem systemu. na samym dole blue screena pojawia się napis: “Zrzucanie pamieci systemu na dysk” czy cos takiego i odlicz procentami do 100, po czym sie resetuje i znowu to samo. jak go włączyłem na ost. dział. konfiguracji to trzeba było czekac kilka minut aby coś zrobic. Jego windows: Windows XP home, niestety nie mam innych informacji, ponieważ on nie zna sie na kompach i mi nic nie powiedział.

Prosze o pomoc, z gory dziekuje.

wirus? niekoniecznie

  • moim zdaniem system sie sypie albo w rejestrze naplątane , przywracanie systemu może by pomogło

  • albo polegnie całkiem

Jak ci mamy pomóc, skoro ci nic nie powiedział :?

Napisałeś w temacie -prawdopodobnie wirus, podejrzenia takie możesz rozwiać skanując komputer antywirusem

(jeśli kolega posiada) ewentualnie skanerem on-line .

taki problem ze kolega nie ma internetu ani antywirusa, a przywracanie systemu ma o tydzien wstecz, a komputer mus sie zaczął psucjakiś rok temu. sprawdzałem jego rejestr w niektórych katalogach wyszukiwałem i nie znalazłemnic podejrzanego. by może kolega mareksolak ma rację, windows sie sypie z powodu wielu gier i programów na jego kompie

format, ponowna instalka i po problemie;

praktycznie inaczej tego nie naprawisz

dzieki,temat do zamkniecia