Problem z windowsem - system sie zawiesza

witam. mam ten problem od dłuższego czasu - gdy przeglądam stronki internetowe lub gram w coś to zacina mi komputer,ale perfidnie - muzyka się stopuje, myszką nie można ruszyć i tak przez około 15sekund. po czym wszystko wraca do normy.

od jakiegoś czasu (miech,dwa) taki problem mam 2/3x dziennie.

prosze o pomoc.

Podaj:

  • parametry swojego sprzętu.

  • jaki system operacyjny masz obecnie zainstalowany.

  • jakie aplikacje masz zainstalowane (przeglądarka, odtwarzacz muzyczny).

Jeśli masz antywirus, to przeskanuj gruntownie cały komputer. Przypomnij sobie czy w tamtej chwili nie instalowałeś czegoś czy też nie grzebałeś w systemie/rejestrze.

Te zacinanie to pewnie chwilowe 100% zużycie CPU.

Zrób też skan OTL.

otl:

extras:

uzywam foobara do muzyki, chrome jako przegladarke.

config: 60023009395587500493.jpg

88177174943318777928.jpg

nod32 nic nie wykryl. w rejestrze nie grzebalem, jedynie czyscilem poprzez ccleaner.

Hm zapomniałeś aktywować system czy po prostu masz pirata?

Po co Ci AQQ i GG10 jednocześnie? GG10 potrafi zjadać zasoby.

To bym usunął.

Daemon Tools polecam zmienić na Alcohol 52%.

Ewentualnie przeczyść system jakimś CCleanerem oraz napraw rejestr.

fakt gg sporo zjada.

co do licencji to wygasla mi i musze zakupic nowa.

nie wiem czy jest sens odinstalowac deamona,skoro go nie uzywalem od kilku miesiecy.

dysk przeczyscilem juz dzis, rejestr naprawilme.

a co to sa te 3 pliki, ktore bys usunal?

Szczerze to sam nie wiem :). Sprawdzałem w sieci czy nie było coś na temat tego tajemniczego pliku exe. Niestety nic na ten temat nie ma. Zobacz może właściwości pliku i podaj jaka firma stworzyła ten plik. W czystym Win7 nie ma takiego folderu z tym plikiem. Możliwe, że jest to jakiś syf.

Alcohol 52% jest o tyle wygodny, że nie odpala się jako aplikacja w taskbarze tylko jako usługa Windows z sterownikiem napędu. Dzięki temu w Moim Komputerze możesz emulować płytki klikając PPM na napęd i wybierając opcję MONTUJ :).

GG10 wykasuj bo szkoda zasobów na niego. Na jego miejsce wstaw AQQ, które już masz albo Pidgin.

Licencja Windowsa Ci wygasła? Jeszcze z czymś takim się nie spotkałem (poza tymi 90 dniowymi wersjami).

z dnia na dzien z moim kompem jest co raz gorzej. obecnie gdy gram w jakas gre czy instaluje jakas gre, lub choby odpale 3 karty w google chrome to zawiesza sie caly system wraz z myszka i musze robic reseta. przed chwilka instalowalem gre, zawiesil sie caly system, zrobilem reseta, gg sie ledwo co odpalilo i znow sie zawiesil. musialem zrobic jeszcze raz, odpalilem 2 karty w google chrome i to samo.

teraz poczekalem pare min az sie wlaczy i udalo sie odpalic darkwarez.

nie wiem czym to moze byc spowodowane,ale jak mozna to prosilbym aby ktos rzucil okiem na odczyt z hd tune moich dyskow.

24651738858721419185.png

11124387954349859924.png

obecnie mysle nad instalacja od nowa windowsa 7,ale pocekam jeszcze na wasze opinie.

jeszcze jedno pytanko - instalujac windows 7 od nowa gdy nie sformatuje tylko dysk c (systemowy), a dysk d nie sformatuje, to pliki na nim zostana? bo nie bardzo mam mozliwosc przerzucania kilkadziesiat gb instalek/piosenek, ktore chce zostawic.

Test dysków nie pokazuje nic niepokojącego.

Jeśli chodzi o format to wystarczy sformatowanie dysku C: pod system. Musisz pamiętać, że zainstalowane obecnie programy lub gry będące na D:\ niekoniecznie muszą działać po formacie. Dlaczego? Format skasuje rejestr (będący na C:) z informacjami o programie / grze.

Problemy z twoim systemem będą wynikały z używania piratów ;D. Cracki niekoniecznie muszą być bezpieczne.