Problem z Windowsem Vista (zawieszanie aplikacji)

Mam problem z Windowsem Vista Ultimate (wersja 32 bitowa) ORYGINAŁ

Podczas użytkowania z komputera wszystko działa stabilnie przez pewien czas, po jakimś czasie aplikacje w systemie zawieszają sie na kilkanaście minut m.in. Gdy używam Firefoxa, po jakimś czasie zawiesza sie on i program nie daje odpowiedzi ( na pasku pokazuje sie Mozilla Firefox(brak odpowiedzi), przełączam wtedy na inny program który mam na pasku np. Ventrilo, i po kilku sekundach on również sie zawiesza, tak samo jak mozilla czyli nie odpowiada. Trzeba poczekać dobre kilkanaście minut na odwieszenie sie komputera. Nie wiem w czym tkwi problem.Zauważyłem że dzieje się tak jak instaluje naprzykład grę nawet instalka staje i tak co pare minut rusza staje zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi proszę o pomoc

Amd athlon x2 2,4ghz

Ram 2GB

Ge-force 9500 512mb/128bit

robiłeś OC?

jak temperaturki?

jeżeli dzieje się to na wszystkich programach po jakimś czasie to problem raczej ze sprzętem

Nie nic nie podkręcałem sprzęt jest nowy tymbardziej że w ten sam dzień zanim przesiadłem się z xp na viste nic sie nie działo chyba ta vista to jakiś ■■■■ na xp-ku wszystko hula szybko i jak należy także napewno to nie wina sprzętu

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Sprawdź pamięć programem Memtest86+.

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).