Problem z Windowsem XP - Nie czyta windowsa z dysku

Witam. Mam taki mały problem. Sformatowałem ostatnio komputer i wszystko było ładnie, pięknie. Lecz po ponownym uruchomieniu okazało się, że za każdym razem kiedy restartuję bądź załączam komputer wyskakuje mi komunikat, że trzeba włożyć płytkę z windowsem bo inaczej nie ruszy. Myślałem że nie będzie to uciążliwe, ale jednak milej pracuje się bez takiego czegoś;) Mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie, gdyż nie mam pojęcia o co chodzi.

smieszek02 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przestawiłeś bootowanie z powrotem na HDD ?

Co najwyżej dysk twardy lub inny nośnik pamięci odczytu/zapisu można sformatować a nie komputer :slight_smile:

To nie ma nic do rzeczy, w BIOSie ustawia się tylko i wyłącznie kolejność nośnika rozruchowego, jeśli w napędzie nie ma CD to w drugiej kolejności jest sprawdzany inny nośnik, np. dyskietka, jeśli jej nie ma to dysk twardy itp. aż w końcu znajdzie lub nie nośnik, z którego można przeprowadzić rozruch systemu.

Co do problemu, włóż płytę z systemem Windows XP i uruchom z niej instalator, gdy dojdziesz do ekranu gdzie instalator zapyta czy ma naprawić system, wciskasz R , logujesz się w ten sposób do konsoli odzyskiwania systemu Windows i wpisujesz tam polecenie:

fixboot

Wpisujesz exit i uruchamiasz ponownie komputer. Jak nie pomoże to daj znać :slight_smile:

Pozdrawiam!

Instałowałeś system z pendriva?

Gdzieś spotkałem się z tym problemem, pod opisem jednej z metod stawiania xp z pamięci usb.

Nie windowsa nie instalowałem z Pendrive tylko z płytki (mam oryginalnego) a co tego co napisał roobal, to zobaczę dzisiaj, bądź jutro i dam znać czy działa;)

Dodane 19.10.2009 (Pn) 22:44

No niestety ale po wpisaniu tej komendy którą podał roobal dalej wyskakuje taki błąd :

Disk boot failure, insert system disk and press enter

Co to oznacza to wiem tylko nie wiem właśnie jak się tego pozbyć;/

A spróbuj naprawić system z płytki (instalacja nakładkowa).

A to czasem przy starcie nie będzie trzeba wybrać którego windowsa chcemy włączyć?

Nie, a nawet jeśli, to można to skorygować.

To jakbyś mogła to napisz mi wszystko krok po kroku jak to zrobić;)

Jeśli chodzi o instalację, to wkładasz płytę z systemem, restart, potem wciskasz dowolny klawisz, czekasz aż wszystko się załaduje. Potem przechodzisz do instalacji (Enter), akceptujesz umowę. Potem powinno znaleźć już zainstalowany system i zapytać o naprawę (klawisz R).

Dobra… to dziś lub jutro spróbuję zrobić to co napisałaś i napiszę tutaj co mi z tego wyszło;)

Aha i jeszcze takie pytanie. Bo teraz, żeby uruchomić komputer to muszę mieć bootowanie ustawione tak:

1.CD ROM

2.CD ROM

3.HARD DISK

4.HARD DISK

Jak zmieniam, że pierwszy jest dysk twardy to w ogóle nie widzi mi jakby winodwsa i musze zmienić tak jak przedstawiłem powyżej. I moje pytanie: czy po instalacji nakładkowej będzie można zmienić tak żeby dysk twardy był pierwszy;)