Problem z Windowsem XP

Witam. mam taki problem otóż system nie chce sie ładować, pojawia się okno żeby wybrać : tryb awaryjny, tryb normalny, ostatnia dobre ustawienia itp, ale nic z tego nie dziala! !!

Włóż płyte WinXP do napędu i kliknij Napraw (po załadowaniu się instalatora)

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\ntoskrnl.ex_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\ntoskrnl.ex_ C:\WINDOWS\System32\ntoskrnl.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\ntoskrnl.ex_C:\WINDOWS\System32\


Zobacz jeszcze, czy działa przywracanie.

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP

Jak dalej nie startuje, raczej pozostaje instalacja w trybie naprawy.

Dziś miałem dokładnie taką samą sytuację, ale grzebałem w biosie coś z ACPI i Power Managament. Pomogło przywrócenie ustawień domyślnych biosu.

nic nie pomoglo dalej sie restartuje, ja w biose nie grzebalem

Barti015 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Barti015 , możesz spróbować z tym biosem. Wejdź do niego (klawisz DEL przy starcie komputera). Potem w biosie wybierz Load Optimized Defaults, następnie wciśnij F10 i wyjdź z biosu.

W konsoli odzyskiwania możesz jeszcze przeskanować partycję systemową, komenda chkdsk /F /R

(będziesz wiedzieć, czy partycja systemowa istnieje, a może znajdzie jakieś błędy).

Jak nic to nie da, to rozpocznij instalację, ale po wykryciu poprzedniego systemu, wybierz jego naprawianie.

Na 99% padł system plików na partycji systemowej. Dane z takiej partycji da się odzyskać - jeśli masz tam coś cennego. Potem najprościej będzie chyba zrobić reinstall. Kilkakrotnie już spotykam się z podobną sytuacją i nie mogę zdiagnozować co (tak nagle) powoduje wysyp partycji.