Problem z Windowsem - zacina sie przy wlaczaniu kompa

Witam mam taki problem.Niedawno robilem formata dysku c aby pozbyc sie wirosow.Minelo kilka dni i dzisiaj rano mialem problem z wlaczeniem komputera.Zacinal sie w momencie Ladowania Windowsa na tym czarnym tle gdzie pisze Wnidows .Nawet przez awyryjny niemoglem wejsc.Postawnoilem poraz kolejny zrobic formata dysku c .Od porannego formata minelo dobre z 11 godzinek~~ i z 20 min temu zacial mi sie kursor wiec postanowilem zresetowac kompa i jest to samo co rano z takim wyjatkiem ze tryb awaryjny dziala z ktorego wlasnie pisze.Prosze o pomoc , co mam zrobic aby sie pozbyc tego problemu.Niemoge teraz normalnie korzsytac z kompa :frowning: Btw na awryjnym niemam cos glosu wiecie co mam zrobic? Prosze pomoc mi w obu kwestiach.Czekam na szybkie wskazowki co moze byc przyczyna ( z pewnoscia opcji pewnie bedzie wiele) i jak pozbyc sie tego problemu :expressionless: Windows XP Home Edition rzecz jasna.

A instalowałeś antywirusa i wszystkie sterowniki?

Przeskanuj memtestem ramy, sprawdź temperatury na procku, napięcia na zasilaniu i sprawdź czy HDD nie ma bad sektorów…

Anty wirusa jeszzce nie instalowalem a wszystkie sterowniki z plytki Giga Byte zainstalowalem.Co to jest to memestem.Moze ktos dac mi namiar na ten program i jak go obslugiwac?? Niepamietam gdzie sie sprawdzalo temperature na procku wiem ze kiedys na innym kompie chyba mialem taki program ze od jakies tam temperatury komp sie sam wylacza jednak tutaj inny problem wyustepuje bo tutaj w ogole niechcesie wlaczyc przy ladowaniu a nie ze sie wylacza.Jak dotykam obudowy to jest zimniutko wiec nieweim.Specem od kompw nie jestem dlatego tu pisze…

programy, masz tu na portalu, mem test, aida, everest, sisandra… a dysk możesz pojechać sprawdzić nawet pod windowsem, scandiskiem…

W wikipedi pisze o Scandisku Natomiast w nowszych wersjach sytemu Windows procedura jest nieco inna:

Klikając na Start a następnie Mój komputer

Wybierając dysk który chce się przeskanować w poszukiwaniu błędów

Naciskając prawy przycisk myszy

Następnie wybierając Właściwości

Klikając zakładkę Narzędzia a następnie w sekcji “Sprawdzanie dysków” naciskając przycisk Sprawdź.

Kliknalem na c daje narzedzia sprawdzanie bledow i pojawilo sie.

2q0vsdy.png

Nic innego jeszce nie robilem.Narazie siedze i dumam :x tam za komputerem przy wiatraku chyba musze miec niezly syf(kurz,włosy itd) a dawno nie odkurzalem myslycie ze zakurzony wiatrak tez moze byc przyczyna czy nie bardzo? Jaka teraz czynnosc mam zrobic jako pierwsza w kolejnosciPodsuneliscie kilka programow ale niewiem od czego zaczac :roll: A jak bym dal przywracanie systemu windows i cofnal sie do wczorajszego poranka kiedy bylem tuz po formacie to moze pomoc?? Dlaczego odrazu po formacie nie bylo zadnych problemow tylko dopiero po kilku h?? Dodam ze 2 dni temu wyjebalio mi stopki gdy malem kompa wlaczonego i nastepnego ranka jak juz wspominalem zaczal sie ten problem.

Ja bym przeskanował system pod kątem bad sectorów ;p

Wszystkie podane wcześniej programy robią to samo więc jedno co zrobisz pierw

Kurz na procu nie ma nic z tym wspólnego

Sciaglem Everesta i po uruchomieniu pojawilo sie takie cos http://i53.tinypic.com/aepcb7.jpg

Przeciez wszystkie sterowniki zainstalowalem na GigaByte a ten C51 to jest od ethernet od neta ktorego na pewno instalowalem wiec nie bede tu nic kombinowal ztym jeszcze raz.

Potem zaczal robic sie raport o sprzecie i cale podsumowanie sie ukazalo.

Prosze powiedziec w co mam wejsc na tym everescie aby zrobic sugerowany przez was test.

Jak wchodze tu w DMII

TO Wychodzi takie cos

http://i53.tinypic.com/1e7wxd.jpg

… i trzeba było kliknąć TAK, a następnie włączyć i wyłączyć komputer, to naturalne, że program ten dla dysku na ktorym jest System, będzie się odpalał podczas bootowanie OS`u.

Taziu20 , , proszę zatytułować wątek konkretnie.

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik.

Niewiemod czego mam zaczac.Wlozylem plytke windowsa i dalem aby naprawilo obecn zainstalowana wersje windowsa czy cos takiego.Podobnie to wygladalo jak z normalna instalacja tylko ze pierw CHKDSK Sprawdzal pliki , indeksy , deskryptory itd potem pojawilo sie info aby wlozyc plyte ze sterownikami Nividia a potem znow windowsa no i po tym wszystko bylo “ok” Jakis czas niemialem problemu.Zainstalowalem Explorera 8 i pisalo zeby zresetowac kompa no i potym juz sie nie wlaczyl tylko zatrzymal sie na ladowaniu windowsa tak jak na poczatku.Co mam zrobic ktorego programu mam najpierw uzyc? Podaliscie kilka ale niewiem ktory bedzie najlepszy. Znow wrocilem na awaryjny :frowning:

Ja bym Ci jednak polecił zainstalowac antywirusa. Od Microsoft jest Security Essentials za free. :lol: A o tym zacinaniu, to musisz miec problem ze sprzetem, IE 8 mi na zadnym komputerze domowym nie nawalal, wiec to nie moze byc on. :wink: i nie instaluj tyle razy systemu bo ci sie skonczy limit aktywacji i nie bedziesz mogl sie nawet zalogowac [-X

Ostatnio po kazdym wlaczeniu komputera pokazywal sie kreator dodawania sprzetu i na dole wyswietlalo sie SCAI Raid Host Controller i niehcial sie zainstalowac.Moze to przez to ze wirualne napedy z Deamona Toolsa niechcialy sie wczesniej usunac (pozostalosci po Deamonie?)czy cos i robil sie blad w systemie i sie komp niechcial wlaczyc?? Wczoraj rano dodalem przez menadzer urzaden ten SCA RAID i sie zainstalowal i nic sie nie wyswietla. 2 dzien komp sie nie zacina jak narazie…