Problem z Windowsem

Witam!

Mój problem polega na tym, że raz zawiesił mi sie komputer w trakcie kiedy siedziałem na necie. Zresetowałem i teraz jak włączam to pokazuje sie ekran ładowania sytemu a potem zamiast tapety itp. komputer sie sam restartuje. W trybie awaryjnym jest identycznie. Jak można to naprawić? Jeśli jedynym sposobem jest format to chciałbym sie zapytać jak sie to robi oraz jak w moim przypadku mógłbym przenieść dana z dysku C na D.

Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdro.

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

Teraz zamiast resetu powinien się pokazać błąd(bsod) i napisz co to za BSOD. (może być nr błędu lub jakiś plik który wywołał ten błąd)

Spróbuj przywracania:

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP

Jak nie działa:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

ok dzięki :slight_smile: spróbuje.

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.