Problem z windowsem

Niecale dwa miesiace temu zakupilam laptop acer aspire 5730. No i moj problem polega na tym ze za 3 dni konczy mi sie licencja na windows vista home premium. Wiec sciagnelam nowy windows viste, bodajze home basic. Ale jest problem, bo nie daje rady go zainstalowac, i wyskakuje niebieskie okienko z napisem “error”. Tak samo jest z windowsem xp. Da sie cos z tym zrobic? Czy trzeba kupic oryginalny windows? Albo chociaz chcialabym wykupic klucz aktywacyjny, lecz nawet nie wiem na czym to wszystko polega #-o Prosze o pomoc, bo jestem ciemna w tych sprawach.

Dziecko drogie mam dla ciebie złą wiadomość tj: Zobacz czy masz naklejkę na laptopie z kluczem produktu jeżeli tak to aktywuj przez internet jeżeli nie to lipa. XP tak jak inne systemy ci nie wejdzie na tego laptopa z powodu braku sterowników na płycie instalacyjnej musisz znaleźć na allegro płytę z systemem dedykowaną do tego laptopa no chyba że darz sam radę skompilować sterowniki jakie są potrzebne do płyty z systemem. Moja rada jest taka najlepiej idż do sklepu w którym kupiłeś laptopa i poproś żeby ci taką płytę odsprzedali bo sam raczej nic nie zrobisz.

Dziekuje ci dobry czlowieku. Zaktywowalam windows za pomoca kodu z naklejki na laptopie. Czyli teraz bedzie wszystko w porzadku na czas nieokreslony?

Jeżeli dokonałaś poprawnie aktywacji to tak :stuck_out_tongue: