Problem z winlogon.exe, niemożność wyłączenia komputera


(Goliacik) #1

Witam!

Oto mój problem z komputerem: podczas zamykania systemu wszystkie programy (tak przynajmniej to wygląda) zamykają się, ekran robi się czarny i po chwili wyskakuje informacja:

Instrukcja spod "0x77a30aac" odwołuje się do pamięci pod adresem "0xffffffad". Panięć nie może być "written".

Kliknij przycisk "OK", aby przerwać działanie aplikacji

Kliknij przycisk "Anuluj", aby rozpocząć debugowanie

I teraz powinny być dwa wyjścia, ale cokolwiek wcisnę akcja jest ta sama - komputer zaczyna coś mielić, a potem się restartuje.

Jak dotąd znalazłem sposób na "twarde" wyłączenie. Otóż w momencie, kiedy komputer się zaczyna restartować wciskam przycisk wyłączający i następuje OFF... Jednak po takiej akcji przy włączaniu komputera pojawia się komunikat, że program winlogon.exe spowodował błąd i musi zostać on zamknięty.

Wczoraj przez nieuwagę nie wcisnąłem ani "OK", ani "Anuluj" i po jakiejś minucie wyświetlania komunikatu o błędzie komputer wyświetlił ekran pożegnalny i wyłączył się (bez "mielenia" twardym dyskiem).

Zrobiłem log HijackThis: http://www.wklej.org/id/115737/

Proszę o pomoc. Innych objawów nie zauważyłem (chociaż być może po prostu nie jestem zbyt biegły w obserwacji zmian w działaniu komputera). Ostatnio mój internet ma częste problemy w postaci chwilowych rozłączeń, ale dostawca internetu za każdym razem informuje, że to z jego strony jest problem, więc nie biorę tego pod uwagę jako objawu.

Pozdrawiam.

BB


(Leon$) #2

log czysty

przeskanuj obszar Mój komputer http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html gdy będą wirusy pokaż raport

lub

Dr.WEB CureIt! http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... It!+4.44.5

potem sprawdź pamięci

Instrukcja spod "..." odwołuje się do pamięci pod adresem "...". Pamięć nie może być "read"

http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=372509w7

:slight_smile:


(Dimatheus) #3

Hej,

A czy dokonywałeś jakiś modyfikacji rejestru lub używałeś programów do przyśpieszania systemu - szczególnie opcji przyśpieszających zamykanie systemu. Jeśli tak, to spróbuj je cofnąć. Zbyt drastyczne zmniejszenie wartości domyślnych w kluczach typu HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WaitToKillAppTimeout oraz HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\WaitToKillServiceTimeout może powodować błędy informujące, że pamięć nie może być "read" lub "written" i sugerujące uszkodzenie pamięci RAM.

Pozdrawiam,

Dimatheus