Problem z Winrar / FastStone Image Viewer

Witam serdecznie!

Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić, a pilnie potrzebuje.

 

Otóż mam taki problem, że potrzebuję  pilnie  sprawdzać screeny w winrarze, FORMAT  .TGA  (jest tam kompresacja, format, data, godzina itp), natomiast jak wypakuję screeny na pulpit i chcę je otworzyć w programie FastStone Image Viewer to nie zgadza mi się godzina i data screenów, która jest w winrarze ze screenami. Dodam, że data i godzina mi się kompresuje na datę/godzinę teraźniejszą, czyli jakbym teraz otworzyła screeny w programie FastStone Image Viewer to byłaby data 22.01.2015, godzina teraźniejsza, a screeny w winrarze miałyby datę np 18.09.2014 i godzinę np 18:00:50… Program FastStone Image Viewer powinien odczytać godzinę i datę screenów będącą w winrarze, a kompresuje mi na datę, gdy screeny zostały otworzone…

 

O co chodzi, bo nie mam pojęcia?

Bardzo bym prosiła o pomoc :(.

 

Sprawdź po rozpakowaniu we właściwościach obrazu czy data jest prawidłowa (data utworzenia).

Może z uwagi na zamknięty typ archiwum, program, którym przeglądasz pliki, kopiuje je do katalogu tymczasowego.

Poprzez kopiowanie powstaje nowa kopia plików, która ma datę utworzenia, czyli aktualną.

 

Datę, o której mówisz uzyskasz najprawdopodobniej, jeżeli pliki będziesz przeglądała po dekompresji archiwum.

Skoro kupiłaś WinRar to napisz do ich Supportu

 

http://www.win-rar.com/support.html?&L=0

 

Powinni Ci pomóc.

Po rozpakowaniu na pulpit we właściwościach data nie jest prawidłowa z datą w winrarze :x.

Także o co by mogło chodzić…? -.-

 

 

Zawsze przenosiłam screeny/obrazy od razu na pulpit i zawsze działało…

Teraz po wypakowaniu mam datę z dnia teraźniejszego oraz godzinę również, a nie taką jaka jest w winrarze ;x -.-

 

 

Nie kupiłam WinRara, gdzie napisałam, że kupiłam?

Tak czy siak dzięki.

 

 

Nadal proszę o pomoc!

Jeżeli nie jest to wersja testowa, a pobrana z jakiegoś wątpliwego źródła, to nikt Ci nie pomoże. Kto wie co w takim programie siedzi :wink:

Rozpakuj pliki przy pomocy programu Winrar a nie wchodząc do archiwum. Wchodząc do pliku rozpakowujesz przez windows przy pomocy rar i to zmienia daty.

Juz samo wejście do archiwum generuje te pliki w temp systemowym, a jak przeciągasz to system robi COPY z tych co są w temp. Dlatego problem z datami.

Jak to samo zrobisz w czystym Winrar to zachowa spakowane daty.

 

W Winrar czy innym nie wchodzisz w archiwum tylko zaznaczasz je i wybierasz rozpakuj. Polecam trzymac to w jakimś katalogu, bo jak bedzie sieczka bez podkatalogów to możesz mieć ubaw na pulpicie :slight_smile:

Winrar pobrany z dobrychprogramów i zawsze z nich był pobierany i nie było żadnych problemów -.-

 

 

Zawsze wchodziłam w archiwum i przeciągałam screeny na pulpit i było dobrze.

 

Ale z tego co napisałaś? (bo nie wiem czy jesteś dziewczyną) mam rozumieć, że mam rozpakować pliki na pulpit (bez wchodzenia w dany folder w winrara) i powinno być ok?

Czyli jest to problem z Winrarem, a nie z programem “FastStone Image Viewer”?

 

Ja to sprawdziłem, wprawdzie nie na archiwum rar, ale na innym trochę.

 

  1. Jeśli wejdziesz na pulpicie do pliku archiwum, zaznaczysz pliki i przeciągniesz (bądź kopiuj/wklej) to - windows Ci zmieni daty na aktualne

 

  1. Jeśli uruchomisz program RAR itp i każesz mu rozpakować (gdzieś gdzie chcesz) - daty pozostaną oryginalne, bo on rozpakuje to nie robiąc funkcji kopiuj.

 

Co do tego katalogu, bo widze, że pracujesz na pulpicie:

 

Jeśli plik z czyms ma to tam wrzucone luzem (bez podakatalogów), to rozpakowuje się go do jakiegoś katalogu, bo inaczej na pulpicie pojawią się te pliki, w przypadku kilku to nie problem, ale jak rozpakujesz 1000 na raz to może być upss :slight_smile:

 

 

 

Nie potrafię powiedzieć czemu wcześniej miałaś inaczej i było OK Być może to był inny rodzaj archiwum i to wymuszało rozpakowanie przez RAR, bo są typy które windows sam potrafi rozpakować.

 

Ciach----------------------- bo nie będę tworzyć nowego wpisu--------------------------------------

 

Chyba wiem co Ci się stało.

 

Jak wejdziesz do folderu to u samej góry masz…

 

Nazwa— Data modyfikacji—typ—rozmiar etc

 

Kliknij prawym klawiszem na tym pasku co są te właściwości i zaznacz dodatkowo aby Ci pokazywało Data utworzenia. I będa 2 daty, oryginalna pliku i data kopiowania.

Tam można więcej ustawić parametrów, przykładowo: Data, Data utworzenia, Data ostatniego zapisania i całe stado innych.

Robiłam tak i bez skutku - daty nadal są z godziną teraźniejszą, a nie z taką, która jest w winrarze :(.

 

 

 

Niestety nie mam czegoś takiego, mogę poprosić o screena, gdzie mam kliknąć? (bo może to ja źle coś robię) :frowning:

Tu pokazane gdzie kliknąć

post-262517-0-62519400-1422006678_thumb.

 

 

 

Wyskoczy takie meni, jak niema w nim bezpośrednio to klik na więcej

post-262517-0-32265700-1422006702_thumb.

 

 

 

A tu mozna dodać całe stado informacji

post-262517-0-58636300-1422006713_thumb.

Ale ja mam zupełni inaczej niż Ty :(…

  • nie mam żadnego “Udostępnij”, “Pokaz slajdów” ani nic w tym stylu ;x.

 

Daje ss:

http://i59.tinypic.com/2hd6sk0.png

 

 

  • widzę też, że jak wrzucam jakieś zdjęcia na przykład z 2008 roku to winrar również modyfikuje to na teraźniejszą godzinę (jak widać na ss) -.-

Czyli jest to problem z winrarem…

 

 

 

Nadal dobiegam się o pomoc :(.

 

 

PS. W ogóle widzę, że jak zobaczę we właściwości (utworzony, zmodyfikowany, ostatnio używany) na obraz to on ma teraźniejszą godzinę, a zdjęcie pobrane z jednego portalu i powinno być, że zostało utworzone w 2008 roku, bo jest to obraz z 2k8, a winrar i w ogóle cały obraz po ściągnięciu pokazuje godzinę teraźniejszą…

Ty pokazujesz obrazek z okna RAR…

 

Zrób katalog na pulpicie, tam wypakuj i to tam są do ustawienia te opcje w widoku szczegółowym.

To opisy kolumn i tam masz sobie dodać

 

Ja CI pokazałem pliki w katalogu na pulpicie…

Więc sprawdź np 7zip.

W 7 zip jest to samo, bo próbowałam spakować i nic :x.

 

 

Chodzi Ci o zupełnie nowy folder? + te obrazy mam wypakować do niego, tak?

Rozpakuje tak:

Data modyfikacji - oryginalna data taką jak posiada plik przy pakowaniu

 

Data Utworzenia - data wyciągnięcia z archiwum

 

Tak, nowy folder, tam wypakuj.

Prawym klawiszem myszki kliknij tam gdzie sa opisy kolumn (nazwa wielkość etc), pokaże się meni i tam można zmieniać jakie maja być kolumny.

 

 

Ale te obrazy mam wypakować do tego folderu poprzez winrara?

Tak, nowy folder, tam wypakuj.

Prawym klawiszem myszki kliknij tam gdzie sa opisy kolumn (nazwa wielkość etc), pokaże się meni i tam można zmieniać jakie maja być kolumny

Ale te obrazy mam wypakować do tego folderu poprzez winrara?

Czy normalnie przeciągnąć z pulpitu do katalogu?

Jak chcesz…

 

Róznica taka, że Windows robi to inaczej a RaR inaczej - Zamieniają między sobą datę modyfikacji z datą utworzenia - dlatego można ustawiać sobie jaka ma być widoczna kolumna