Problem z Winrar / FastStone Image Viewer

(Madziaannaklarax3) #1

Witam serdecznie!

Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić, a pilnie potrzebuje.

Otóż mam taki problem, że potrzebuję  pilnie  sprawdzać screeny w winrarze, FORMAT  .TGA  (jest tam kompresacja, format, data, godzina itp), natomiast jak wypakuję screeny na pulpit i chcę je otworzyć w programie FastStone Image Viewer to nie zgadza mi się godzina i data screenów, która jest w winrarze ze screenami. Dodam, że data i godzina mi się kompresuje na datę/godzinę teraźniejszą, czyli jakbym teraz otworzyła screeny w programie FastStone Image Viewer to byłaby data 22.01.2015, godzina teraźniejsza, a screeny w winrarze miałyby datę np 18.09.2014 i godzinę np 18:00:50.... Program FastStone Image Viewer powinien odczytać godzinę i datę screenów będącą w winrarze, a kompresuje mi na datę, gdy screeny zostały otworzone....

O co chodzi, bo nie mam pojęcia?

Bardzo bym prosiła o pomoc :(.

(Longhorn2009) #2

Sprawdź po rozpakowaniu we właściwościach obrazu czy data jest prawidłowa (data utworzenia).

(BloodyEyes) #3

Może z uwagi na zamknięty typ archiwum, program, którym przeglądasz pliki, kopiuje je do katalogu tymczasowego.

Poprzez kopiowanie powstaje nowa kopia plików, która ma datę utworzenia, czyli aktualną.

Datę, o której mówisz uzyskasz najprawdopodobniej, jeżeli pliki będziesz przeglądała po dekompresji archiwum.

(Pangrys) #4

Skoro kupiłaś WinRar to napisz do ich Supportu

http://www.win-rar.com/support.html?&L=0

Powinni Ci pomóc.

(Madziaannaklarax3) #5

Po rozpakowaniu na pulpit we właściwościach data nie jest prawidłowa z datą w winrarze :x.

Także o co by mogło chodzić…? -.-

Zawsze przenosiłam screeny/obrazy od razu na pulpit i zawsze działało…

Teraz po wypakowaniu mam datę z dnia teraźniejszego oraz godzinę również, a nie taką jaka jest w winrarze ;x -.-

Nie kupiłam WinRara, gdzie napisałam, że kupiłam?

Tak czy siak dzięki.

Nadal proszę o pomoc!

(BloodyEyes) #6

Jeżeli nie jest to wersja testowa, a pobrana z jakiegoś wątpliwego źródła, to nikt Ci nie pomoże. Kto wie co w takim programie siedzi :wink:

(system) #7

Rozpakuj pliki przy pomocy programu Winrar a nie wchodząc do archiwum. Wchodząc do pliku rozpakowujesz przez windows przy pomocy rar i to zmienia daty.

Juz samo wejście do archiwum generuje te pliki w temp systemowym, a jak przeciągasz to system robi COPY z tych co są w temp. Dlatego problem z datami.

Jak to samo zrobisz w czystym Winrar to zachowa spakowane daty.

W Winrar czy innym nie wchodzisz w archiwum tylko zaznaczasz je i wybierasz rozpakuj. Polecam trzymac to w jakimś katalogu, bo jak bedzie sieczka bez podkatalogów to możesz mieć ubaw na pulpicie :slight_smile:

(Madziaannaklarax3) #8

Winrar pobrany z dobrychprogramów i zawsze z nich był pobierany i nie było żadnych problemów -.-

Zawsze wchodziłam w archiwum i przeciągałam screeny na pulpit i było dobrze.

Ale z tego co napisałaś? (bo nie wiem czy jesteś dziewczyną) mam rozumieć, że mam rozpakować pliki na pulpit (bez wchodzenia w dany folder w winrara) i powinno być ok?

Czyli jest to problem z Winrarem, a nie z programem “FastStone Image Viewer”?

(system) #9

Ja to sprawdziłem, wprawdzie nie na archiwum rar, ale na innym trochę.

1. Jeśli wejdziesz na pulpicie do pliku archiwum, zaznaczysz pliki i przeciągniesz (bądź kopiuj/wklej) to - windows Ci zmieni daty na aktualne

1. Jeśli uruchomisz program RAR itp i każesz mu rozpakować (gdzieś gdzie chcesz) - daty pozostaną oryginalne, bo on rozpakuje to nie robiąc funkcji kopiuj.

Co do tego katalogu, bo widze, że pracujesz na pulpicie:

Jeśli plik z czyms ma to tam wrzucone luzem (bez podakatalogów), to rozpakowuje się go do jakiegoś katalogu, bo inaczej na pulpicie pojawią się te pliki, w przypadku kilku to nie problem, ale jak rozpakujesz 1000 na raz to może być upss :slight_smile:

Nie potrafię powiedzieć czemu wcześniej miałaś inaczej i było OK Być może to był inny rodzaj archiwum i to wymuszało rozpakowanie przez RAR, bo są typy które windows sam potrafi rozpakować.

Ciach----------------------- bo nie będę tworzyć nowego wpisu--------------------------------------

Chyba wiem co Ci się stało.

Jak wejdziesz do folderu to u samej góry masz…

Nazwa— Data modyfikacji—typ—rozmiar etc

Kliknij prawym klawiszem na tym pasku co są te właściwości i zaznacz dodatkowo aby Ci pokazywało Data utworzenia. I będa 2 daty, oryginalna pliku i data kopiowania.

Tam można więcej ustawić parametrów, przykładowo: Data, Data utworzenia, Data ostatniego zapisania i całe stado innych.

(Madziaannaklarax3) #10

Robiłam tak i bez skutku - daty nadal są z godziną teraźniejszą, a nie z taką, która jest w winrarze :(.

Niestety nie mam czegoś takiego, mogę poprosić o screena, gdzie mam kliknąć? (bo może to ja źle coś robię) :frowning:

(system) #11

Tu pokazane gdzie kliknąć

post-262517-0-62519400-1422006678_thumb.

Wyskoczy takie meni, jak niema w nim bezpośrednio to klik na więcej

post-262517-0-32265700-1422006702_thumb.

A tu mozna dodać całe stado informacji

post-262517-0-58636300-1422006713_thumb.

(Madziaannaklarax3) #12

Ale ja mam zupełni inaczej niż Ty :(…

• nie mam żadnego “Udostępnij”, “Pokaz slajdów” ani nic w tym stylu ;x.

Daje ss:

http://i59.tinypic.com/2hd6sk0.png

• widzę też, że jak wrzucam jakieś zdjęcia na przykład z 2008 roku to winrar również modyfikuje to na teraźniejszą godzinę (jak widać na ss) -.-

Czyli jest to problem z winrarem…

Nadal dobiegam się o pomoc :(.

PS. W ogóle widzę, że jak zobaczę we właściwości (utworzony, zmodyfikowany, ostatnio używany) na obraz to on ma teraźniejszą godzinę, a zdjęcie pobrane z jednego portalu i powinno być, że zostało utworzone w 2008 roku, bo jest to obraz z 2k8, a winrar i w ogóle cały obraz po ściągnięciu pokazuje godzinę teraźniejszą…

(system) #13

Ty pokazujesz obrazek z okna RAR…

Zrób katalog na pulpicie, tam wypakuj i to tam są do ustawienia te opcje w widoku szczegółowym.

To opisy kolumn i tam masz sobie dodać

Ja CI pokazałem pliki w katalogu na pulpicie…

(Longhorn2009) #14

Więc sprawdź np 7zip.

(Madziaannaklarax3) #15

W 7 zip jest to samo, bo próbowałam spakować i nic :x.

Chodzi Ci o zupełnie nowy folder? + te obrazy mam wypakować do niego, tak?

(system) #16

Rozpakuje tak:

Data modyfikacji - oryginalna data taką jak posiada plik przy pakowaniu

Data Utworzenia - data wyciągnięcia z archiwum

(Madziaannaklarax3) #17

Tak, nowy folder, tam wypakuj.

Prawym klawiszem myszki kliknij tam gdzie sa opisy kolumn (nazwa wielkość etc), pokaże się meni i tam można zmieniać jakie maja być kolumny.

Ale te obrazy mam wypakować do tego folderu poprzez winrara?

(system) #18

Tak, nowy folder, tam wypakuj.

Prawym klawiszem myszki kliknij tam gdzie sa opisy kolumn (nazwa wielkość etc), pokaże się meni i tam można zmieniać jakie maja być kolumny

(Madziaannaklarax3) #19

Ale te obrazy mam wypakować do tego folderu poprzez winrara?

Czy normalnie przeciągnąć z pulpitu do katalogu?

(system) #20

Jak chcesz…

Róznica taka, że Windows robi to inaczej a RaR inaczej - Zamieniają między sobą datę modyfikacji z datą utworzenia - dlatego można ustawiać sobie jaka ma być widoczna kolumna