Problem z winxp pro po jego zainstalowaniu

Witam mam problem mialam zainstalowana wersje pro windows xp ale na skuteg bledu system siadl i musialam go postawic na nowo wiec podzielilam dysk na 2 partycje jedna 25 giga i zainstalowalam xp home edition a druga to 50 giga i zainstalowalam xp pro niestety xp home edition dziala ok jak nalezy natomiast jest problem z xp pro zaraz po instalacji po rozruchu komputera ladowanie konczy sie ekranem czarnym z napisem windows xp proffesional i nic wiecej nie ma dalej tylko czarny ekran monitora i migajaca na nim kontrolka co oznajmia o stanie czuwania czy nie podlaczenia monitora z komputerem i trzeba go zresetowac podczas uruchamiania jak wybiore opcje rozwiazywania problemow i zaawansowane ladowanie systemu pokaze sie ze moge uruchomic xp pro w trybie vga a sa jeszcze awaryjny i debugowania jesli uruchomie w trybie vga rozdzielczosc ekranu wynosi 800x600 a gama kolorystyczna 8bitow jest terz i 16 i 32 ale jak zmienie rozdzielczosc albo kolory to pokaze mi sie albo czarny ekran jak przy normalnym uruchomianiu albo ekran z bialymi literami p lub b co robic bardzo prosze o pommoc to strasznie wazne ps przepraszam za pisownie ale mieszkam w niemczech i nie mam wgranego polskiego pakietu jezykowego a to nie moj komp wiec nie moge tego zrobic pozdrawiam i czekam na ratunek

Rozumiem z tego że masz dwa systemy na dwu różnych partycjach. Tak?

System XP pro się uruchamia? Czy sterowniki do karty graficznej masz zainstalowane?

dokladnie 2 systemy na 2 partycjach xp pro sie uruchamia w awaryjnym trybie lub jak wybiore tryb vga w trybie normalnym zwyklym nie nie uruchamia sie natomiast xp home edition jest wszystko ok sterownikow nie mam wgranych

Uruchom w trybie awaryjnym i zainstaluj sterowniki do karty graficznej, powinno pomuc

ps.

Po co Ci dwa takie same systemy ?

Jak wygląda wpis w pliku boot.ini :?:

instalacja sterownikow w trybie awaryjnym jest nie mozliwa nie chce zainstalowac natomiast poprzez tryb vga idzie ale jest bez zmian co mam robic instalacja systemu przebiegala bezproblemowo ps gdzie szukac pliku boot.ini? komp w wyszukiwarce plikow nie chce go znalesc

Aby wyświetlić i wyedytować plik Boot.ini:

Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

-lub-

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie sysdm.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.

Na karcie Zaawansowane kliknij przycisk Ustawienia w obszarze Uruchamianie i odzyskiwanie.

W obszarze Uruchamianie systemu kliknij przycisk Edytuj.

źródło:

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

ewelina-maria ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

jesli zainstaluje na home edition te sterowniki nvidia nforce2 series rev 44.01 to dzieje sie dokladnie to samo co na xp por sa to stery do plyty glownej czy xp pro instaluje je automatycznie podczas instalacji

ewelina-maria , To co instalujesz (nforce2 series rev 44.01) to nie są sterowniki graficzne tylko od chipsetu płyty głownej. Jaką masz kartę graficzną?

Sterowniki do grafiki firmy nVidia pobierz stąd: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Uruchom menadżer urządzeń i podaj przy jakich urządzeniach masz znaki zapytania lub wykrzykniki. Podaj konfigurację komputera - jaka płyta główna, grafika.

256 mb ram

amd athlon xp 1800+1,49 procek

nvida geforce 4 mx 440 z agp8x grafa

Asus A7N8X plyta glowna

to mam w kompie a wykrzykniki zolte mam tylko na nieznanym urzadzeniu i jak zainstaluje sterowniki co podalam to okazuje sie ze to plyta glowna bo znak znika a po resetowaniu juz sie system nie laduje xp home czy to moze byc ten sam problem z xp pro

Dodane 04.09.2009 (Pt) 11:54

Probowalam wgrac chyba ze 20 sterow roznych do grafiki kazdy zecz jasna po odinstalowaniu poprzedniego ale jest maly postep bogdy uruchomie sprzet w trybie vga lub awaryjnym i podmienie nv4 dll to komp sie uruchomi w najnizszej rozdzielczosci i 4 bitami kolorow tego juz zmienic nie moge czy moze to byc problem z monitorem lub uszkodzeniem karty graficznej? bylo to tak komputer dobrze funkcjonowal i nagle zapodal bluescreena o pliku nv4 dll i wygladzie jak podalam teraz a ze system nie byl odswierzany czyt instalowany przez ok 6 lat wiec postanowilam zapuscic go od nowa uruchomilam plyte i zainstalowalam a jesli to warzne instalacja szla bez problemu do ponownego uruchomienia komputera komputer sie uruchomil i nie bylo dalszego dzialania programu gdzie powinno byc poswiec kilka minut na konfiguracje sprzetu chodzi mi o zakladanie kont uzytkownikow itd bylo tylko logo win xp pro i nic wiecej uruchomienie sprzetu przez tryb awaryjny lub vga i zamiana wyzej wymienionego pliku daje efekty jak wyzej co robic radzcie prosze bardzo potrzebuje tego kompa licze na was i na wasza pomoc ![-o<