Problem z wirusami i Windowsem

Witam. Mam poważny problem. Mialem niedawno Viste Ultimate 64. Wszystko dzialalo bez zarzutow, gdy nagle nie moglem uruchomic systemu. Tak jakby dysk go w ogole nie widzial. Sformatowalem komputer i podczas instalacji Windows XP Professional (dokladniej podczas kopiowania plikow tuz po formatowaniu) wyskakuja co chwile bledy - Instalator nie moze skopiowac roznych plikow (moge wybrac Ponow probe, Pomin plik i Zakoncz). Na szczescie mam pare roznych plyt z Windowsem XP wiec jezeli jakis plik z Plyty NR1 nie moze sie skopiowac, wkladam Plyte NR2 i z niej sie kopiuje (musze tak robic od ok 60% do 80%). Pozniej instaluje sie Windows XP, ale tu tez czasami sa problemy - pojawia sie niebieski ekran (zrzut pamieci na dysk) i musze zaczynac instalacje od nowa. Udalo mi sie niedawno zainstalowac system. Pierwsze co zrobilem to sprawdzielm go programem antywirusowym (Avastem) i wkyrkyl 93 zainfekowane pliki (wiekszosc to pliki systemowe). Nie da sie ich naprawic tylk usunac, tak tez zrobilem, ale potem nie moglem wlaczyc komputera. Przed chwila znow zainstalowalem system, ale nie moge zainstalowac wiekszosci aplikacji (bledy z plikami exe),. Nie moge takze wypakowywac archiwow rar, zip itp (kompresor mowi, ze plik exe w tym archiwum jest uszkodzony). Chcialbym jakos pozbyc sie tych wirusow, ale nie moge zainstalowac zadnego programu. Teraz mam nawet problemy ze sciaganiem plikow. Przegladarka IE jak i Mozilla po chwili same wylaczaja sie. Nie da sie nawet zainstalowac Service packow. Prosze o pomoc. ![-o<

A z kąd masz Windowsa??

W czym mamy Ci pomóc ?

Idź do sklepu po nowego Windowsa XP

i nie instaluj Visty

proste. !!