Problem z wirusami (re-instalka systemu nie wchodzi w grę)

Witam.

Mam ostatnio duże problemy z internetem.

Nie mogę wejść na wiele strony, for itd (przykładowo: Joe Monster, Nasza-Klasa, Square-Zone). Nawet nie mogę wyszukiwać rzeczy w google.

Gdy próbuję to robić, strona bez przerwy się ładuje, a pasek postępu stoi w miejscu. Nie ma znaczenia czego używam (na komputerze mam Firefoxa, Opere i IE7)…

Ostatnio zauważyłem że podczas przeglądania stron, automatycznie włącza mi komunikat z jakiegoś Oczyszczacza Komputera, czy może być to spowodowane tym?? Dodam że nawet niektóre obrazki są dziwnie podmieniane przez internetowe skanery (przegięcie: wszystkie obrazki na wikipedii sygnalizowały mi że mam wirusa…)

Inna sprawa to taka, że ciągle w folderze system32 tworzą mi się pliki *.dll które są wykrywane jako wirusy, dodawane są do msconfig (nic nie daje ich wyłączenie, gdyż gdy to robię, podczas rozruchu wyskakuje mi błąd i pojawiają się nowe *.dll’e).

Prosiłbym o szybką pomoc, gdyż nie chcę instalować na nowo Windowsa, wole to naprawić…

Z góry dziękuję :slight_smile:

Najpierw zainstaluj Spyware Doctor Starter Edition i przeskanuj kompa.

Daj logi z HiJackThis i Combofix Klik,

wg poniższych zasad

Użyłem tego Spyware Doctor i w końcu mogę z googli korzystać :stuck_out_tongue:

A oto link do raportu z hijack’a: http://wklej.org/id/68988d0ed0

Fix w HJT:

# O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing) 

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - %windir%\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe (file missing)

O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe" /h ccCommon (file missing)

O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe" /h ccCommon (file missing)

O23 - Service: Symantec Lic NetConnect service (CLTNetCnService) - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe" /h ccCommon (file missing)

O23 - Service: LiveUpdate Notice - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe" /h ccCommon (file missing)

Zaraz zobaczę resztę

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 18:17 został dopisany post przez cosik_ktosik

To też nie wygląda dobrze

O4 - HKLM…\Run: [bM67786341] Rundll32.exe “C:\WINDOWS\system32\cisofdrf.dll”,s

a to co to jest: O4 - HKLM…\RunServices: [Microsoft Update] devilbot.exe

Coś mi się wydaje, że aktualizacje nie działają

Przeskanuj komputer online: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

No fakt, od dawna mi się windows nie aktualizował

I bardzo dobrze, lepiej ręcznie ściągnąć poprawki i zainstalować.

Więc tak, jak pisałem wcześniej, dało się korzystać chociażby z googli, lecz znów wszystko jest tak jak było… Nawet to że przeskanuje Spyware Doctorem (i usunę te śmieci) nic nie daje. Jak użyłem skanera online, wykrył mi kilka wirusów, lecz gdy przeskanowałem dysk Nortonem (tym 90 dniowym) nic nie wykrywa (skanowałem tylko folder system32, gdyż kasperski tam wykrył wirusy)…

:frowning:

Daj nowy log z HijackThis.

Proszę: http://wklej.org/id/906a276dff

Temat przenoszę. orius , nazwij proszę temat konkretnie.