Problem z włączaniem komputera (ciągle restartuje)

Witam

Mam następujący problem z komputerem. Wczoraj wieczorem włączyłem go, załadował się Windows, pulpit, wszystko gra. Wcisnąłem przycisk ON od mojego wzmacniacza, który jest podłączony do komputera w celu słuchania muzyki. Nagle wszystko się wyłączyło, jakby mi korki strzeliły albo było jakieś przeciążenie; strasznie dziwna sprawa, bo nigdy tak się nie działo, a na listwie były tylko 3 urządzenia. Włączyłem więc ponownie komputer i przestał mi ładować Windowsa. Zatrzymuje się zaraz przed odpaleniem tego niebieskiego ekranu powitalnego XP, a następnie robi sam z siebie restart i tak w kółko. Tryb awaryjny nie działa, raz też pokazał mi się komunikat o braku NTLDR (po tym, jak zmieniłem w biosie boot device na Disk 1, bo był CD-ROM). Zamieniłem więc ten plik z płyty Windowsa (przez tryb Repair) i po tym na chwilę zobaczyłem ten powitalny ekran i komputer zaczął skanować dysk D w poszukiwaniu jakichś błędów. Po czym znów sam się zrestartował i powrócił do wcześniejszego stanu. Macie jakieś propozycje ? Może to być płyta główna, która nagle padła po włączeniu tego wzmacniacza ? Bo rozumiem, że ta cała awaria wynika z tego właśnie…

Bardzo proszę o pomoc, gdyż na komputerze znajduje się mój licencjat, który będę musiał niedługo oddać :smiley:

Jeśli tam jest licencjat, to najpierw spróbowałbym odpalić jakiegoś live-linuksa z płytki/usb i dobrać się do tego pliku (skopiować). Dopiero wtedy kombinowałbym dalej.

Spróbuj mu zrobić nakładkę(klawisz r po zakceptowaniu licencji klawiszem f8). Jeżeli nic to nie da, to zostaje format i ponowna instalacja.

Witam

tym powinienes dać rade odzyskać pliki

http://traxter-online.tk/opis-dystrybuc … t-388.html

Zgrałem pracę przez Live CD, dzięki wielkie za to ! :slight_smile:

Próbowałem fixboot - spowodowało to tylko to samo co po skopiowaniu NTLDR, czyli skanowanie D w poszukiwaniu błędów i restart, restart,restart…

Wg mnie najdziwniejszą rzeczą jest to, że jak robię repair, to po wciśnięciu R wskakuje mi czarny ekran, gdzie można wpisać jakąś komendę, a w większości poradników w necie widzę niebieski ekran z systemem operacyjnym do naprawy tak jak tu :

Image6b.gif

Czyli coś się nie zgadza chyba ?? Zdanego zgadzania się na licencję poprzez F8 ani niebieskiego ekranu pod “R” u mnie nie ma …

Proponuje uruchomić z konsoli odzyskiwania polecenie chkdsk /r . Powinno pomóc

Page_Hamilton , No, właśnie na tym etapie dajesz R.

Witam

Fajnie,że udało się odzyskać prace (wiem coś o tym )

sprawdź teraz czy według tego robisz

http://www.searchengines.pl/Konsola-Odz … entry65742

instalacja nakładkowa xp

http://podaj-dalej.pl/Poradniki/Temat/542

Właśnie …

Ja nie mam tego ekranu :

15168dd2dbbd0ca0.jpg

Wciskam Enter na pierwszym ekranie, potem F8 i potwierdzam warunki. Dalej mam tylko pokazane partycje na których mogę nagrać nowego Windowsa. Nie mam możliwości naprawienia (nawet jak wchodzę w C: to mogę tylko zainstalować Win.)

Jedyne “R” jakie u mnie jest, jest na pierwszym ekranie, czyli tym:

397f56183b6c3f30.jpg

Wszystko jasne, masz zrąbane pliki startowe Windowsa i dlatego go nie widzi. Skopiuj przez konsolę pliki ntdetect,ntlldr i powinien go zobaczyć, jeżeli nie zobaczy, to musisz sformatować c: i normalnie wgrać Windowsa na nowo, ewentualnie możesz zrobić taki myk, że na partycjach dać dalej, wybrać żeby pozostawił system plików bez zmian i wyrazić zgodę na kontynuowanie instalacji. W tej sposób instalator pozostawi stare pliki Windowsa zmieniając nazwy katalogów( np. Windows zmieni się w Windows.old) dzięki czemu będziesz mógł skopiować pliki i usunąć foldery starego Windowsa.