Problem z włączaniem komputera

Piszę tutaj, gdyż może być to wina sprzętu.

Otóż mój problem polega na tym, iż komputer w ogóle nie chce się włączyć, ani w trybie awaryjnym, ani w zwykłym, po zaskoczeniu boot screen’a od razu przełącza się na blue screen’a. Takie rzeczy wcześniej działy się bardzo rzadko i nie przy starcie systemu. Dodam jeszcze, że skończyła mi się 30 dniowa licencja na kasperskiego, więc zainstalowałem avasta, po instalacji wyskoczyło okienko o ponownym uruchomieniu systemu, w zasadzie, komputer już się nie uruchomił…

Treść blue screen’a:

Pojawil sie problem i system windows zostal zamkniety, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu Stop,

ponownie uruchom komputer. Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonaj najstepujace kroki:

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonaj następujące kroki:

Wyłącz lub odinstaluj wszelkie programy antywirusowe oraz narzędzia do defragmentacji dysków i tworzenia kopi zapasowych. Sprawdź konfiguracje dysku twardego i postaraj sie o zaktualizowane sterowniki. uruchom program CHKDSK /F aby spradzić czy dysk twardy nie jest uszkodzony a następnie ponownie uruchom komputer

informacje techniczne:

*** STOP: 0x00000024 (0x001902FE, 0xF7906484, 0xF7906180, 0x8A234889)

System windows xp sp2, resztę podam jeśli będzie potrzebna, gdyż nie mam dostępu do systemu. Bardzo proszę o pomoc.

eeee, a czy usunoles kasperskiego przed zainstalowaniem avasta ;]?

Nie. Sądzisz, że te programy zwalczają siebie nawzajem? Możliwe, tylko teraz pytanie, jak odinstalować Kasperskiego, jeżeli nie mogę dostać się do systemu? może pendrive? albo zainstalować system na innej partycji? Doradźcie coś :? proszę.

Uzyj linuxa z CD

Tak napewno nawzajem sie blokuja…

Ale czy blokowanie programów powodowałoby bluescreena? Koniecznie Linuxa, może po prostu mógłbym zainstalować Windowsa na innej partycji? Pytam, gdyż z Linuxem mógłbym mieć problemy, zawsze używałem Windowsa…

No moglbys. Tak powoduje bo to nie dwa programy a dwa antywirusy sie blokuja. Zwykle programy rzadko lub wcale sie nei blokuja a 2 antywirusy na jednym kompie? w 99% przypadkach ;p

Zgadzam się,coraz bardziej antywirusy wciskają się w system,zamiast wyłapywać niebespieczne połączenia i wirusy na kompie,to zaczynają blokować procesy programy ,teraz antywirusy takie jak NOD,KASPER ,to kolejne UAC ,a dwa antywirusy na kompie to wogle,najgorsze co może być,zjadają i blokują się nawzajem,a tak poza tematem:Avira jest dobra,smukła i robi dokładnie tylko to co powinna.

Próbowałem najłatwiejszej opcji, czyli naprawa systemu. zrobiłem wszystko jak należy w konsoli odzyskiwania, czyli wyłączałem wszystkie procesy dotyczące antywirusów, w końcu został tylko jeden proces, którego wyłączyć nie mogłem “avast! Antivisus”, więc zostawiłem tak jak był (automatyczny) po ponownym uruchomieniu znów pokazał się blue screen Teraz pobieram xp wersję portable, miejmy nadzieję, że zadziała.

– Dodane 03.04.2010 (So) 18:42 –

Ale co się okazało po naprawieniu systemu (literka [R]) już w procesie instalacji , gdzie wcześniej próbowałem w pierwszym oknie, system ruszył, a raczej przeskoczył boot screen, teraz avast skanuje system, zobaczymy co stanie się po skanowaniu…

Dodane 05.04.2010 (Pn) 16:03

Sprawa wygląda tak, że teraz komputer się włącza i przeskakuje blue screen, ale włącza się skanowanie tuż przed tzw.“logonem”, czyli oknem gdzie wybiera się użytkownika więc też niedobrze, bo to skanowanie można przerwać klawiaturą z portem p2, mam taką klawiaturę, ale nie działa na niej klawisz esc :? , normalnie poczekałbym do końca, ale w trakcie skanowania wyskakuje kolejny blue screen, tym razem zrzucanie pamięci fizycznej, będę informował na bieżąco… Ale psychodela =P~

Dodane 05.04.2010 (Pn) 19:06

Nowe informacje, po zakończeniu skanowania wyskakuje błąd:

Ręce mi opadają…