Problem z włączaniem komputera


(.degistive_) #1

Witajcie, mam problem z włączeniem kompa. Gdy próbuję włączyć ładuje się długo tak jakby się coś naprawiało. Jak się już załaduje to przechodzi jakby w stan uśpienia i gdy ruszę myszką to się budzi, ale w ogóle się nie pojawia ekran, po prostu cały czas jest czarny. Proszę o pomoc. :frowning:

 


(IPSEN) #2

Uruchom-http://www.dobreprog…dows,27691.html - wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Sprawdz za pomocą menedżera urządzeń , jakie urządzenia są zainstalowane w komputerze i czy sprzęt działa prawidłowo.Jeśli obok nazwy urządzenia jest widoczna żółta ikona ostrzegawcza Żółta ikona ostrzeżenia informuje, że może występować problem z urządzeniem


(.degistive_) #3

Ale jak mam to zrobić jak komputer nawet się nie uruchamia? 


(IPSEN) #4

Napisz jaki system,czy to laptop


(mrcn.s) #5

Czy ekran jest cały czarny, czy widać np. kursor myszy lub migający znak zachęty “|”? Czy matryca jest podświetlona czy nie ? Jeżeli to laptop, to czy masz możliwość wpięcia do niego zewnętrznego monitora?

Pozdrawiam,

Marcin


(.degistive_) #6

Windows 8.1, PC


(IPSEN) #7

Uruchom system w trybie awaryjnym-tryb awaryjny -W Tym artykule opisano, jak uruchomić Kontroler plików systemowych do naprawy brakujących lub uszkodzonych plików systemowych


(.degistive_) #8

No proszę… jak mam to zrobić jak komputer nawet się nie włączy? :frowning:


(Radek68) #9

Takie rady jak pisze IPSEN są faktycznie do… niczego w tym przypadku.

Po pierwsze - czy przy włączaniu PC pojawia się zgłoszenie BIOS-u i dopiero po załadowaniu systemu ekran jest czarny, czy nie.