Problem z włączaniem programów graficznych

Witam,

od niedawna zacząłem swoją przygodę z programami do modelowania 3d odraz digital artu. Moja zabawa niestety nie potrwała zbyt długo ponieważ ( jakoś wczoraj) programy jak blender i krita przestały się otwierać, to znaczy klikajac na blendera otwiera sie okno, ale od razu pojawia sie brak odpowiedzi. Natomiast krita nie otwiera sie w ogóle. Odinstalowywałem i instalowałem programy na nowo, pobierałem starsze wersje, aktualizowałem pythona, instalowałem sterowniki do karty, ale mimo to nic sie nie zmieniło. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, albo miał podobny problem to niech napisze.

z góry dziękuję:))
ps. jesli chodzi o system to mam windows 10

Proponuję zacząć od opisania na jakim sprzęcie próbujesz uruchomić.

i5-6400 CPU 2.70GHz
RAM 8 gb
GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5

Rzecz w tym, ze wczesniej programy dzialaly bez zarzutu. Przestały działać tak z dnia na dzien

Popatrz około daty kiedy przestało działać czy aktualizacji Windows nie było, ewentualnie odinstaluj sterowniki grafiki całkiem i niech pobierze jakieś z automatu.

Z tego co widziałem 8.09 miałem aktualizacje systemu, ale pamietam ze nastepnego dnia wszystko jeszcze normalnie chodziło. Problem pojawił sie dopiero 10.09. Co do sterownikow odinstalowalem je i pobraly sie jakies, ale to w zasadzie nic nie zmienilo.