Problem z włączaniem systemu windows 8.1 pro

Witam wszystkich. Mój problem dotyczy jak już wspomniałem w tytule Windowsa 8.1 w wersji PRO.

Laptop HP 6910p (core 2 duo, 3gb ram, grafika ATI Radeon x2300, 120gb dysk; - Windows 8.1 PRO 32bit). System był instalowany z płyty bootowanej w biosie. Był robiony pełny format dysku C.

Problemem jest włączanie się systemu. Gdy włączam komputer pojawia się ładowanie biosu, potem pojawia się logo Windows, kropeczki się kręcą a następnie czarny ekran i myszka. Jedynym sposobem na “wejście” do systemu to przejście w tryb uśpienia (za pomocą kombinacji klawiszy) a następnie wybudzenie systemu. Jest to denerwujące, zwłaszcza gdy chcę szybko uruchomić komputer…

Aktualizowałem sterowniki (instalowałem z 4 różne do tej karty), chociaż do tego modelu nie ma oficjalnych pod Windows 8. Usunąłem antywirusa (avast), pozostał tylko defender. Wszystkie aktualizacje są zainstalowane.

Problem pojawia się zawsze przy “pierwszym” uruchomieniu systemu. Gdy już po uśpieniu i wznowieniu system działa i uruchomię ponownie (nawet za jakiś czas), wszystko jest ok…

To prawdopodobnie problem z kompatybilnością win8.1 i procka …

Być może problem tkwi w słynnej instrukcji CMPXCHG16b, której nie wspiera Windows 8.1 - problem znany głównie z AMD, ale ponoć niektórzy zgłaszali podobne jak twój problemy przy core2duo. Skontaktuj się z BOK MS.