Problem z włączaniem windowsa 7

Wszystko działało w porządku aż do dzisiaj gdy kiedy chciałam włączyć komputer pojawił mi się

czarny ekran gdzie w lewym górnym rogu jest napisane “Quiet mode enabled” a potem na czarnym ekranie

pojawia się komenda “Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”

Nie mam pojęcia co jest przyczyną w tym wypadku, powinnam zmienić jakieś ustawienie w Biosie czy jestem skazana na formatowanie dysku ?

Ustaw w biosie dysk jako 1st boot device. Jeżeli nic to nie da, dysk jest do wymiany, ewentualnie taśma łącząca hdd z mobo.

A mógłbyś mi to tak krok po kroku przybliżyć, bo jedyne co wiem z biosa to w jaki sposób go włączyć. Mam na myśli ten proces, gdzie po kolei wejść i ustawić

hej moge ja ci to wytłumaczyć wchodzimy do biosu po restarcie kompa przytrzymując klawisz “del” strzałką w prawo przesuwamy na napis boot i naciskamy enter tam schodzimy strzałka na dół i przy 1 naciskamy enter i wybieramy HDD(dysk twardy) wybierasz to z\ początkiem HDD i naciskasz enter a nastepnie F10 i naciskasz ok aby zapisać ustawienia i gites reset i działa a jak nie to jak kolega napisał na górze taśma lub dysk ale wątpi i stawiam na bootowanie :slight_smile:

cfk , co ja Ci mam tłumaczyć, skoro nie wiem jaki masz bios. Niestety co jeden bios, to inaczej wygląda zmiana kolejności bootowania. Musisz wejść w bios i samemu pokombinować, szukać czegoś takiego jak standard cmos features, albo jak masz zakładki, to przechodzisz na boot i tam powinno być device boot priority.

No jestem w cmos featues, mam tam cały słupek punktów Sata i przy prawie każdy jest Not Detected, ale gdy wchodziłam w to Hard Disk był ustawiony na auto czyli niby dobrze.

Zobacz, czy jako 1st boot device masz hard disk, jeżeli tak, to wszystko jasne - spieprzony masz dysk, albo kabel syglnałowy. Jednak nim spiszesz dysk na straty , wymień kabel sygnałowy i sprawdź, czy zaskoczy, albo po prostu wypnij dysk, podłącz go u kogoś jako slave, i sprawdź, czy Windows wykrje go, jeżeli nie, dysk jest martwy.