Problem z włączenieem pliku

Witam. Mam problem z otwarciem pliku, ktrory sciagne z internetu. Gdy chce go odtworzyc to wzskakuje komunikat, ze nie mam wzstarczajsczch uprawnien aby odtworzyc ten plik. Wie ktos jak rozwiayac ten problem.

Jaki system?

19piter91 , przejmij plik na własność. Lektura :arrow:

http://support.microsoft.com/kb/308421/pl

windows XP

19piter91 , tak więc zainteresuj się linkiem, który podaję na tacy we wcześniejszym poście :slight_smile:

Ale ja sciagnalem plik instalaczjnu gg i jak chce go yainstalowac to wzskakuje komunikat ze system windows nie moze uyzskac dostepu do okreslonego uzadzenia, sciezki lub pliku. Mozesz nie miec wzstarczajaczch uprawnien, abz uzyskac dostep do elementu.

Jakie konto posiadasz??? Czy jest to konto adninistracyjne?

19piter91 , działasz na koncie administratora lub z uprawnieniami admina??

Tak mam konto administarcyjne tylko cos poprzestawielem i nie moge teraz tego odwrocic

Ale co przestawiłeś?

PPM na Mój Komputer => zarządzaj=> Użytkownic i grupy lokalne=> klikasz na swoje konto=> właściwości => członek grupy=> jeśli masz administratorzy to jest to kono z uprawnieniami administaracyjnymi, jeśli nie to spróbuj dodać sie do tej grupy.

Jeśli problem nie ustąpi to zaloguj się na konto administartora w trybie awaryjnym lub ustaw konto aby było widoczne z poziomu logowania:

Aby wyświetlić konto podczas logowania należy odnieś się do klucza systemu. W tym celu otwórz uruchom ( windows + r) tam wpisz regedit a następnie odszukaj klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

W kluczu tym utwórz nową wartość DWORD i nadaj jej nazwę Administrator. Następnie przypisz jej wartość 1, aby konto było widoczne podczas logowania, lub wartość 0, aby zrezygnować z tej opcji.

Konieczne okazać się może ponowne uruchomienie komputera, aby zmiany zostały wprowadzone

Na tym koncie spróbuj zainstalować program i zarządzć plikami.

Po co tyle kombinować, to jest Win Xp, a nie Vista. Wystarczy na ekranie logowania (standardowym) dwukrotnie nacisnąć kombinacje klawiszy CTRL + ALT + DEL , pojawi się zwykłe okno logowania, gdzie należy wpisać nazwę konta czyli Administrator oraz hasło.

Zadna z propozycji nie pomogla, ale gdy mam plik powiedzmy instalacyjny gg i jest on na pulpicie to gdy chce go zaistalowac (klikam na niego 2 razy ) to sie pojawia komunikat taki jak wyzej. I dzis doszedlem do czegos takiego ze, gdy skpiuje ten plik do moich dokumentow to juz moge normalnie go zainstalowac. O co z tym biega? :-"

to ma związek z uprawnieniami… jeśli masz xp pro to wejdz w opcje folderów i odznacz “użyj prostego udostępniania”. potem klikasz na dany plik PPM i Właściwości, zakładka Zabezpieczenia. Tam daj sobie full Contlol lub przejmij plik na własność.

Jeśli masz home to zrób to samo w trybie awaryjnym (F8 podczas startu).

PPM na pliku instalacyjnym i z menu kontekstowego wybierz uruchom jako… Wybierasz użytkownika Administrator, wpisujesz hasło i instalacja programu musi ruszyć.

19piter91 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu, przestrzegaj tego zalecenia w kolejnych postach.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.