Problem z włączeniem funkcji AHCI

Witam!

Problem polega na tym, że mam dysk Segate 500.12 16 cache w sata. Natomiast w Biosie - płyta Asus P5QL- Pro wyświetla w Storage Manager IDE, gdy przestawiam na AHCI komputer nie chce wystartować. Próbowałem zainstalować kilka wersji Intel Matrix Storage, ale wyskakuje komunikat, że system nie spełnia wymagań. Co może być tego przyczyną? Jakieś rady? System Windows 7 64 bit.

Pozdrawiam

Jeżeli masz system zainstalowany,to jak przestawisz te opcje w biosie wtedy system się nie uruchomi.Trzeba przestawić przed zainstalowaniem.

Nie wiem jak w Win 7 (pewnie tak samo) ale w XP można przestawić w biosie po zainstalowaniu ale przed przełączeniem trzeba doinstalować odpowiedni sterownik w wersji SATA dla kontrolera HDD za pomocą menadżera urządzeń (robiłem tak wiele razy)

  1. wchodzisz do rejestru: Uruchom - wpisujesz komendę “regedit”

  2. odszukujesz: HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/Msahci i w Start zmieniasz w hex wartość na 0

  3. restartujesz komputer

  4. wchodzisz do biosu i ustawiasz AHCI, system juz startuje normalnie w trybie AHCI

  5. jeśli chcesz to możesz zainstalować sterowniki ahci z płyty głównej

Jak widać nie potrzebujesz nowej instalacji systemu windows :slight_smile: pozdro

Dzięki podziałało:) Nie moge tylko teraz zrobić żeby działało Express Gate, no ale ważne że to działa. Pozdrawiam