Problem z włączeniem funkcji .NET Framework 3.5.1

Witam.

Mam problem z włączeniem funkcji systemu Windows - .NET Framework 3.5.1 czyli WCF HTTP Activation i Non-HTTP Activation. Wyskakuje “Wystąpił błąd. Nie wszystkie funkcje zostały pomyślnie zmienione”.

Ostatnio sobie przypomniałam, że kiedyś chyba przez przypadek usunęłam pliki z folderu .NET Framework v3.5 i v2.0. No i niestety nie mogę całkowicie odinstalować tego programu, ponieważ można go tylko włączać i wyłączać jako funkcję. Czy mogę to jakoś naprawić? Cleanup Tool nie pomaga.

Hej,

Na początek przeczyść dysk i rejestr przy pomocy programu CCleaner. Następnie zrestartuj system i ponownie zainstaluj problematyczne framework’i .NET. Znajdziesz je tutaj i tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

CCleanerem rejestr czyszczę regularnie i niestety to nie pomaga. Po prostu chyba potrzebuję jakieś folderu z tymi plikami czy coś.

Hej,

Rejestr to jedno, samo sprzątanie dysku - także Ccleaner’em - to drugie - oba zabiegi są konieczne.

:arrow: Pisząc o tym masz na myśli program .NET Framework Cleanup Tool?

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

:arrow: Czy w czasie działania programu pojawiają się jakieś komunikaty?

:arrow: A próba ponownej instalacji platform .Net Framework? Pojawiają się jakieś komunikaty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za odpowiedź.

:arrow: Tak.

:arrow: Windows 7 Ultimate x32

:arrow: Program tak jakby w ogóle nie działa :slight_smile: Nie ma żadnych komunikatów. No chyba, że np. nie mogę uruchomić programu Zune, ponieważ wyskakuje komunikat, że potrzebuje on Frameworka 2.0, a jest on wgrany z wersją 3.5.

:arrow: Przy próbie instalacji wyskakuje http://www.tinypic.pl/cnapjsmuu7uc. A przy 2.0, że jest już częścią lub składnikiem systemu, coś takiego.

Myuninstaller portable. Pobierz spolszczenie. http://www.programosy.pl/program,myuninstaller.html Odinstaluj frameworki, jakie masz. Potem pobierz z DP framework 2, frameworrk 2 PLK, framework 3.5. Dużo lepszy programik, niż ten net framework cleanup tool.

Program nie widzi (albo w ogóle nie ma) żadnego Frameworka.

Może głupie pytanie, ale może można skopiować pliki od kogoś do tego folderu? http://www.tinypic.pl/a5ctcw1kxwbs Obydwa są puste.

Jak nie ma, to i nie znajdziesz zainstalowanych frameworków. Może dlatego wywala Ci instalki frameworków, bo system wykrywa nazwę. Bez zainstalowania nie uruchomisz środowiska net. Podmiana plików nic nie da. Nie usunięte są reszki z systemu. Usuń.

Jest jeszcze inny sposób. Wyszukuje się w systemie ukryty folder C/installer i tam się szuka b4923.msi zaznacza i z prawokliku wybiera zainstaluj. Będzie net framework 2 service pack 1 plk. Jak znajdziesz instalatora framework 3.5, też uruchom, ale dokładnie sprawdzaj, żeby to był instalator, a nie poprawka. Poprawki przyjdą z windows update, ale potem.

Pliku b4923.msi nie ma w folderze installer. Usunięcie folderów nie pomaga. Mogę usunąć klucze z rejestru związane z frameworkiem?

A usuwaj, tylko po jednym. Ale tylko te, które dot brakującego. Rozpoznasz? Win7 tak ma, że przy niektórych wpisach dot komponentów wyświetli się monit o tym, że usuniecie tego wpisu może uszkodzić itd, więc takiego wpisu nie usuwaj, tylko bierz się za następny. Gdy normalnie się usunie, to ok. Gdy monit, że uszkodzisz, to nie usuwaj.

Dodane 13.04.2013 (So) 13:36

Czy masz w folderze installer taki komentarz przy którymś pliku: Microsoft .NET Framework 2.0 RTL x86 enu? jesli tak, to kliknij “zainstaluj”.

Ok. Ale usuwać cały folder z tego “drzewa” czy po kolei wartości? Bo przy wartościach to przy każdym pokazuje się komunikat.

Nie ma.

Komunikat, że uszkodzisz rejestr? Jeśli tak, to nic nie usuwaj, bo zobaczysz ciemny ekran i trzeba będzie naprawiać system. Pobierz JetClean z Dobrychprogramów. To równie bezpieczny program, co Ccleaner. Co on Ci wskaże błędne, niepotrzebne wpisy rejestru, ścieżki i jakieś śmieci, to kliknij “Napraw”.

Dodane 13.04.2013 (So) 14:15

Po tych wszystkich zbiegach, spróbuj pobrać framework2 i framework 2 PLK.

Gdy Ci się znowu nie powiedzie to przystąp do naprawy installera msi. Oto opis i program do tego: http://www.pcworld.pl/ftp/tweakingcom.r … aller.html

:arrow: Komunikat “Usunięcie pewnych wartości rejestru może spowodować niestabilność systemu. Czy na pewno chcesz trwale usunąć tę wartość?”

:arrow: No niestety. Dalej przy 2.0 jest, że jest już częścią systemu.

:arrow: Znalazłam jeszcze folder C:\Program Files\Reference Assemblies\Microsoft\Framework z 3.0 i 3.5 i tam są pliki.

Jak doszliśmy do tego folderu, to pamiętaj - net framework 3.5 był częścią systemu win7. Najlepiej będzie, gdy wykonasz naprawę systemu z płyty, lub z recovery, jak masz.

Eh, z naprawianiem systemu to mam inny problem - wyskakuje “Narzędzie do naprawy systemy podczas uruchamiania nie może wykryć problemu. Jeśli do tego komputera zostało niedawno podłączone urządzenie, takie jak aparat fotograficzny lub przenośny odtwarzacz muzyczny, odłącz je i uruchom ponownie komputer.” A nic nie jest podłączenie. Niestety w googlach nie znalazłam rozwiązania.

Edit;

Uff, jednak spróbowałam skopiować wszystkie pliki z drugiego komputera i o dziwo działa :slight_smile: Dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Hej,

Generalnie frameworki nie są do końca ze sobą kompatybilne, dlatego też aplikacje, które do działania wymagają na przykład .Net Framework 2.0 mogą nie działać, gdy w systemie jest obecny tylko Net Framework 3.0 bądź Net Framework 3.5. Podobnie i w drugą stronę.

Przy wersji 3.5 wyskakuje błąd, gdyż to zapewne ta platforma jest uszkodzona z powodu usunięcia plików systemowych. Wersja 2.0 nie zgłasza problemów, bo jej pliki mogą być przechowywane w nieco innej lokalizacji.

Pytane wcale nie jest głupie. Można tak zrobić, choć nie jest to gwarancją sukcesu. Oczywiście ważne, by pliki skopiować z podobnego systemu - czyli w Twoim przypadku z innego komputera wyposażonego w Windows 7 32-bit - sama wersja nie ma tutaj znaczenia.

Podejrzewam, że Bogdan_G miał na myśli instalację nakładkową systemu Windows, a nie samą naprawę, o której piszesz - ta głównie służy do naprawiania błędów, które uniemożliwiają poprawny start samego systemu operacyjnego. Pojawiał się więc komunikat, który świadczył o tym, że w starcie systemu nie znaleziono niczego niebezpiecznego.

Pozdrawiam,

Dimatheus