Problem z włączeniem gry Call of Duty

Lubię klasyczne gry wojenne. Kupiłem sobie niedawno klasyk “Call of Duty 1” i go zainstalowałem na świerzo zainstalowanym Windowsie XP ale to chyba mało ważne. Problem jest w tym że jak otwieram gre to się otwiera o potem wraca do pulpitu i pojawia się komunikat: "Could not load OpenGL. Make sure that you have the latest drivers for your video card from the manufaet urer’s web site. Podojrzewam że brakuje jakiegoś sterownika do karty wideo tylko nie wiem z kąd go ściągnąć. Jeśli ktoś się z tym zgadza i wie z kąd ściągnąć ten sterownik to niech mi da linka. Ale mogę też się mylić i może chodzić o co innego.

A waszym zdaniem co to może być?

Dzięki z góry za pomoc…

Pozdrawiam…

Instalowałeś sterowniki ze strony producenta / płytki czy z Windows Update ?

@ jacek2010 - takie trochę głupie pytanie z mojej strony… a podasz nam specyfikację twojego komputera, system operacyjny włącznie?

@ Gardner , przecież napisał, że XP :slight_smile: W sumie najważniejsze jaką masz kartę graficzną.

Jak widać już na początku tego tekstu co podałeś to wynika że gra nie ładuje OpenGL.

Nie podałeś specyfikacji żadnej;/

To tak jeśli masz starą grafikę to zaktualizuj sterowniki i directa.

A jeżeli masz nową grafikę a wiadomo że COD 1 ma swoje lata to zainstaluj Sterowniki/Directa w starszych wersjach (Najlepiej te co podaje producent COD 1)

Moja karta graficzna: RADEON 9200 PRO Family

Nie wiem czy dobrze sprawdziłem ale twoja karta graficzna obsługuje Directa 8.1 i OpenGl 1.4

A nie wiem czy COD nie potrzebuje dx 9… i open z 2.0 …

spróbuj zainstalować najpierw zalecane sterowniki do twojej grafy co masz jeśli nie pomoże to pobierz najnowszą wersje sterowników do twojej grafy

i zainstaluj dx 9.

Stery: http://support.amd.com/us/gpudownload/P … 00-xp.aspx

@jacek2010

prawy przycisk myszy na Pulpicie

klik na pozycji Właściwości

klik na zakładce Ustawienia

klik na przycisku Zaawansowane

klik na zakładce Rozwiązywanie problemów

suwak na maxa w prawo

Pozamykać wszystkie okna