Problem z włączeniem kompa

witam, mam następujący problem, gdy włączam komputer zaczynaja kręcić się wiatraki,migają diody a ekran monitora pozostaje cały czas czarny,nic nie wyskakuje,nic nie mogę zrobić, wymieniałem już kartę grafiki, wyjmowałem baterię, wszystko posprawdzałem i podociskałem,ale to nic nie pomogło, mryga tylko dioda od CD-romu i słychać jakby szumiał co chwilę,po odłączeniu Cd-romu problem jest nadal taki sam, komputer pracował na nominalnych ustawieniach, nie było nigdy prób podkręcania, prosze o pomoc

duze prawdopodobienstwo że BIOS siadł :?

Trzeba by wgrać nowy lub wymienic całą kostkę 8)

a jaka jest szansa wgrania nowego biosu,na monitorze nic nie widać,mam dojście do drugiego kompa,płyta jest GIGABYTE 7NF-RZ

spróbuj podłączyć kompa do innego monitora. Jak nic nie bedzie to leć z płytą do serwisu 8)

Czy te twoje dwa kompy mają identyczne płyty główne z tymi samymi Biosami?

A sprawdziłeś pamięci , 50% stawiam na pamiatke 30% na procesor ,reszta na inne możliwości np.płyta gł. Ja jak miałem taki sam przypadek to mnie pamiątke trafiło. No i jeszcze może monitor sprawdz

komputery mają różne płyty,pamieci jeszcze nie sprawdzałem, kompa podłączałem pod inny monitor i jest to samo czarny ekran, monitor sprawdzałem i jest dobry, płyta jest jeszcze na gwarancji czy taka usterka jak opisuję będzie podlegała pod gwarancję, moze uda mi się sprawdzić jeszcze pamięć, co wy na to

Jeżeli padła plyta to oczywiście że podlega gwarancji, jeżeli padła pamięć to jak jest na gwarancji to też wymienią , jeżeli po wymianie pamięci komp dalej nie ruszy to możliwe że procesor padł, pożycz od kogoś pamięć i sprawdz jeżeli dalej nie ruszy to proponuje serwis.

Sprawdź karte graficzną czy dobże włożona w slot AGP.

Dlatego zeby sie zabezpieczyc przed czyms takim jak tobie sie przytrafilo proponuje kupno plyt glownych z dolaczonymi lampkami sygnalizujacymi co w danej chwili dzieje sie z kompem. polega to na tym ze sa np. cztery lampki ktore : w momencie sprawdzania chipsetu swieca na inny kolor niz np. podczas testowania pamieci czy procesora. lampki sa cztery, swieca na dwa kolorki co daje mase roznych kombinacji testowych. Przynajmniej ja takowe mam dolaczone do mojej plyty glownej MSI. W ksiazeczce dolaczonej do plyty glownej dolaczony mam opis co dana sekwencja diodek oznacza.

Kiedys mi padl chipset, za nic bym sie nie domyslil co sie stalo bo przeciez mogl byc to bios, mogl byc to procek, mogla pasc pamiec a tak spojzalem w ksiazeczke i odrazu wiedzialem w czym jest problem.

pozdroofka

Cobra

Moim zdaniem siada bios

Miałem podobny problem jednak po kilku resetech komp startował winne były dwa kondensatory na płycie głownej. W tym wypadku może być podobnie choć płyta jest na gwarancji to mało prawdopodobne bo kondensatory padają zazwyczaj po 2-3 latach jednak zdażają się wyjątki. Dokładnie obejrzeć płyte jezeli któryś kondensator jest nawet lekko wybrzuszony płyta do wymiany gwarancja powinna to obejmować.

dzięki, dzisiaj płyta poszła do serwisu