Problem z włączeniem komputera (blue screen)

Witam

Mój kolega ma taki problem otóż jak włącza kompa to odrazu pojawia się czarny ekran z informacja w górnym lewym rogu, że cos tam 128 RAM a on ma 512 ddr następnie pojawiają sie informacje jak przy zwykłym uruchomieniu a następnie wyskakuje informacja jak uruchomic komputer (awaryjny, normalny itp) jak da normalny to albo sie resetuje albo leci pasek windows i pojawia się blue screen przez 1 sekundę i z tego co zdążyłem przeczytac to coś o pamięci i skonsultuj sie z administratorem a reszty nie zdążyłem a po tym następuje znów restart. gdy próbuje włączyc awaryjny to ładują sie pliki i znów się resetuje. Wczoraj było wszystko ok normalnie wyłączył kompa a dziś właśnie już nie działa. Kompa jest na gwarancji więc nie będzie w nim grzebał ale tak chciałby wiedziec co się mogło zepsuc i czego to wina. Jego sprzęt : procek pentium D 2.8ghz, 512 Ram, Geforce 7100 512 mb.

niech kolega przetestuje pamięci programem Memtest na początek.

ta ale jak sprawdzic programem jak system się nie włącza, a jak się system nie włącza to chyba programu sie nie da uruchomic. :slight_smile:

memtest uruchamia się z poziomu DOS z botującego się nośnika (CD, dyskietka). w trybie awaryjnym system się uruchamia ??.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Tryb awaryjny się nie włącza. Jak próbuje go włączyc to ładują sie pliki potem miga “-” w lewym górnym rogu czyli wszystko ok ale zamiast pojawienia się systemu to komp sie resetuje. I czasami ta kreska “-” migająca miga kilka sekund i sie resetuje a czasami 3 minuty i tez sie komp resetuje. Dzięki za odpowiedzi.

To może wyświetlać pamięć karty grafiki.

Spróbuj wykonać chkdsk partycji systemowej dysku z konsoli R - link.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189