Problem z włączeniem komputera po czyszczeniu

Witam,

2 dni temu podjąłem się czyszczenia komputera (własność brata) oraz wymiana pasty w procesorze i karcie graficznej… Do wykonania tej czynności użyłem sprężone powietrze + pasta termo przewodząca ze sklepu komputerowego (V…s). Po gruntownym odnowieniu sprzętu, ponownym podłączeniu, i próbie włączenia nie chce się włączyć, zero reakcji(?!). Próbowałem podmienić kartę grafiki, zasilacz (na mocniejszy 500W) i tu też nic… Kompletnie jakby był odłączony od zasilania. Potem podjąłem inne kroki… odłączyłem kartę graficzną (kompletnie) wraz pamięcią ram, dyskiem twardym itp., gdzie w komputerze został tylko procesor + płyta główna + zasilacz, i tu też lipa.

Dodam, że jakieś pół roku temu też wystąpił ten sam błąd (tym razem to nie ja czyściłem, tylko brat, który wyczyścił go odkurzaczem), i komputer zaczął reagować dopiero po 2h “zabawie” w odłączanie i ponowne podłączanie do prądu(!?)…

Sprzęt ww. to:

Zasilacz (noname?) - RoHS 350W w przypadku podmiany to: Chieftec 500W

Karta graficzna: tyle co wiem to ATI 256mb (później dokładnie jeszcze sprawdzę) w przypadku podmiany to: Asus 8800GT

Płyta główna: (brak oznaczenia) na obudowie napisane: Quad - core ready, DDR2 400 ready (później sprawdzę jeszcze)

pamięć ram: Samsung 1Gb

Dodam jeszcze, że czyszczę komputery(jedynie dla rodziny), od wielu lat i jakoś nigdy coś podobnego mi się nie zdarzyło :expressionless:

Proszę o pomoc :frowning:

Sprawdź czy przy czyszczeniu nie odpiąłeś przypadkiem kabelka od włącznika z obudowy a jeśli takie coś miało miejsce i wpiąłeś go ponownie to upewnij się za pomocą instrukcji do płyty głównej czy wpiąłeś go we właściwe miejsce. Możesz też zweryfikować stan samego wyłącznika - mógł się zepsuć. Aby to sprawdzić - odepnij kabelek wyłącznika i zewrzyj oba piny np. śrubokrętem. Rób to ostrożnie by nie dotknąć innych elementów płyty głównej.

Masz PC-speakera? Jeśli tak, to czy wydaje jakieś dźwięki? Wentylatory się kręcą czy nie? Dodatkowe zasilanie 12V do procesora wpięte?

:roll:

Nic się nie stało, dotknąłem próbnikiem dwa piny razem, i zero reakcji.

Na pewno wszystko zostało podłączone (również 12V)

Wiatraki stoją, Speaker milczy, bo komputer się zachowuje jakby nie był w ogóle podłączony.

W zasilaczu jest włącznik ustawiony na I.

Pewnie wiesz że sprężone powietrze czasem “pluje” “wodą” ? Ja czyściłem ostatnio, po ok 30minutach dopiero włączałem aż wszystko wyparowało.

Pewnie all dobrze było dopięte-podłączone. Może coś nie tak, z prockiem? Ciężko tak pisać. Bo jeśli komp działał, a tylko jego czyściłeś i po tym się nie włącza, to coś źle zmontowałeś ponownie, albo coś się naruszyło- pewnie nie możliwe, byle kto się do tego nie zabiera xD.

Właśnie o to chodzi… Dlatego czekałem 2 dni, gdy już pierwszego dnia, nie chciał się włączyć, to po prostu odczekałem nie ruszając go, bo znajomy miał podobną historię, i tak mu się właśnie to “naprawiło”, a u mnie? Lipa :frowning:

Dodane mniej niż minutę temu

Jeszcze jedno…

Przed czyszczeniem (po burzy, komputer nie był włączany przez cały dzień), zalało kable w piwnicy. Co się przez to stało, były lekkie spięcia (przy dotknięciu probówki do kontaktu strzelał prąd, I TO SAMO BYŁO JAK SIĘ DOTYKAŁO OBUDOWY KOMPUTERA). Przyszedł elektryk, i naprawił to, lecz komputer (jak powiedział nie powienien przez to nie działać, bo ma zabezpieczenia) nie działa…

Dodane mniej niż minutę temu

Panie i Panowie!

Może Was to ucieszy lub nie… Ale komputer…UWAGA! !!