Problem z włączeniem komputera taty, piszczy i monitor no signal

(Nicianos69) #1

Płyta: ASUS HDMI[nie pamietam dalej]

RAM: 2 GB

dalsze specyfikacje moge podać ale nie chce mi sie zbytnio patrzec.

Długie beeeeep, przerwa, beeeeeeeep, przerwa, i tak w kółko.

(bachus) #2

Monitor piszczy, czy tata? 
PS nie chce mi się zbytnio poważnie odpowiadać, jak Tobie nie chce się “zbytnio patrzeć”. Wróć z dodatkowymi informacjami. Napisz też gdzie jest podpięty monitor bezpośrednio do płyty głównej (zintegrowana k. graficzna), czy jakaś dodatkowa. 

(Nicianos69) #3

w karcie zewnetrzej

(bachus) #4

Czy płyta główna ma też wbudowaną k. graficzną?

(Bogdan_G) #5

A odepnij klawiaturę i włącz komputer.

Klawisze przylepione czymś potrafią piszczeć jak… Na wiosnę musiałem wymienić zalaną klawiaturę w laptopie, bo piszczał  po włączeniu.

(Azi) #6

Panowie od “góry” zapomnieli jak zaczynali.

Poszukaj “Sygnały BIOSU” albo po angielsku “Bios Beep code”.

Jak dla mnie błąd pamięci RAM (nie znam sprzętu, który Twój Tata posiada - sam się nie bierz za rozbiórkę komputera, jeżeli nie masz minimum doświadczeń. Nie chcę Cie mieć na sumieniu!

Jaki wiesz i uważasz przy pracy, to wyciąg RAM-y i przeczyść styki. Uważaj na resztę elektroniki!

Jak nie masz pojęcia o budowie komputera - nie odkręcaj niczego - poradź się kogoś, kto wie co i jak.

To z moich doświadczeń.

Klawiaturę możesz odpiąć, najwyżej komp nie “ruszy”, pokazując błąd F1.

Jeśli klawiatura na PS-2, nie podłączaj jej na włączonym komputerze, można więcej uszkodzić niż się zdaje. Tak samo myszki.

NIE znamy podzespołów kompa, to jest WYMAGANE na forum - informuję Cię w tym poście chyba jako pierwszy.

Powyżej to też moje gdybanie.

P.S.

Panowie, twardo traktujecie nowych, piszecie chyba nie czytając… Ktoś z odpowiadających pamięta swoją kołyskę?.. “Newbie” nie oznacza czegoś, czego chyba TU oczekujecie! Ma tylko 2 wpisy a Wy już ustalacie wynik meczu :stuck_out_tongue:

(JNJN) #7

Kolego Azi, bez przesadyzmu - najlepiej od razu jedź do Niego i mu to zrób - niech pomyśli, zapyta w odpowiedni sposób i inne - a nie, hasło NIE chce mi się… to kasa i serwis.

(Lidermhd) #8

W mojej opinii któraś z kości RAM, aczkolwiek powinieneś podać specyfikację. Najłatwiej metodą “prób i błędów”. Powyciągaj wszystko z kompa, i dokładaj, włączaj i sprawdzaj czy “beepa” :D. Zacząłbym od RAMu lub podania specyfikacji kompa i ile razy “beepa”. 

(bachus) #9

Panowie “od góry” poświęcają swój prywatny czas i doświadczenie na niesienie non-profit pomocy. W momencie, jak ktoś zaczyna, że “mu się nei chce”, to może się też spodziewać odpowiedniej riposty.