Problem z właczeniem komputera windows 8

Witam ciocia poprosiła mnie o naprawę komputera:

Asus x502c Windows 8. Po naciśnięciu guziczka włączającego system wyskakuje czarny ekran a po 2-3 sec włącza się Bios. Kiedy wezmę “save and exit” restartuje się system i tak w kółko :/… niżej załączam zdjęcie z informacjami o biosie…

http://zapodaj.net/e155f5068e041.jpg.html

Na twoim sprawdziłbym jak sytuacja wygląda na Linuxie. 

Pobierz wersje bootowalną. I spróbuj zbootować. 

 

Wtedy dowiesz się na czym stoisz. Problem z Hardware , czy po prostu problem z Windowsem. 

Linux??? ODPADA ciocia ledwo na windows smiga a co na linuxie  :/ (wiem latwiejszy ale ona za nim zalapie go…) a jakies inne wyjscie jest czy to  ostatecznosc??

Nie zrozumiałeś porady. Pytanie jest czy jakikolwiek system się włączy. Linuxa nie musisz instalować, wystarczy, że uruchomisz wersję bootowalną z płyty lub USB bez wprowadzania żadnych zmian na komputerze. Dzięki temu będzie wiadomo, czy zepsuł się sprzęt, czy rzeczywiście Windows nawalił.

AHA sorry nie zrozumialem a jak odpalic z pendrive bo ten laptop nie ma wejscia na plyty :confused:

Cześć,

 

Podczas uruchamiania laptopa wciśnij klawisz odpowiedzialny za wyświetlenie boot menu, i z listy wybierz nośnik z którego chcesz aby sprzęt wystartował, w tym przypadku pendrive.

Własnie nie dziala po wlaczeniu czarny ekran 3sec pozniej wlacza sie bios automatycznie

No, ale chyba nadal możesz ustawić bootowanie w tym BIOS’ie? Coś mi się wydaje, że nie dasz rady naprawić tego samemu :unsure:

Własnie niewiem jak :/… wgl yen bios jakis zrabany :confused: czytalem na googlach ale nie ma tej opcji  :/

@Sopel95 Są dwie opcje i obie prowadzą do tego samego wniosku:

  1. Windows nawalił. Co zrobilibyśmy w tej sytuacji? Trzeba by było odnieść laptopa do serwisu, tym bardziej, że sprzęt nie ma wejścia na CD i nie dałoby się odpalić płyty z Windowsem (albo żeby reinstalować albo dla próby naprawy).

  2. Sprzęt nawalił. W tym wypadku też należałoby odnieść laptopa do naprawy…

:-k Przynajmniej tak mi się wydaje…

Ja wyjąłbym dysk podpiął do sprawnie działającego komputera i zbootował go…

Słuchaj, też mam bios American Megatrends. On jest graficzny. Nie wiem, jak tamten, bo mało widać, ale ustaw tak, żeby najpierw się uruchamiał:

  1. Windows

  2. HDD

  3. CD/DVD ROM.

Ja miałem podobny problem, że po zainstalowaniu Windowsa, jak kupiłem komputer, wgrałem Windows 7, to był problem z załadowaniem się systemu.

Dopiero powyższe to, co napisałem rozwiązało problem.