Problem z włączeniem komputera

Witam, mój kolega ma pewien problem.

Gdy chce on uruchomić komputer nagle słychać jakieś pikanie z wewnątrz komputera i komputer nie uruchamia się na ekranie również nic nie wyskakuje. Dopiero po kilku próbach (lub po jednej - zależy) udaje się go uruchomić. To pikanie występuje zaraz po podłączeniu zasilania.

Czego może to być problem?

Próbował już formatów, ale nic nie pomaga, również patrzył do środka jakiś fachowiec, ale nic nie zauważył.

Proszę o pomoc.

Podaj dokładnie jak “wygląda” to pikanie (ilość dźwięków, długie, krótkie?)

Sygnały te (procedura POST) informować mogą własnie o rodzaju błędu. Podaj też jaki BIOS jest w tym komputerze.

To są kródkie sygnały i zawsze pikają w takiej formie nigdy inaczej.

2 szybkie potem 7 z lekkimi przerwami, dłuższa przerwa 2 piwnięcia z kródszymi przerwami i na końcu jedno piknięcie.

A w jaki sposób mogę zobaczyć typ biosu?

Witam

Możesz to odczytać z pierwszego wyświetlonego obrazu po włączeniu komputera możesz nacisnąć przycisk Pause na klawiaturze żeby odczytać

Nie wiem czy to to, ale:

“AMIBIOS © 2001 American Megatrends Inc L7S7AZ Release 03/13/2003”

W biosach AMI, sekwencja sygnałów zaczynająca się od dwóch krótkich dźwięków oznacza najprawdopodobniej problem z pamięcią.

Instalowałeś ostatnio nową kość pamięci?

Tak czy inaczej wyjmij kość, i zainstaluj ją ponownie upewniając się, że jest dobrze osadzona. Jeśli problem nie ustąpi to przetestuj pamięć programem Memtest