Problem z włączeniem komputera


(Madman) #1

Mam dziwny problem z komputerem , mianowicie po włączeniu komputera przy ładowaniu systemu , ładowanie dojdzie do 4 kresek i komputer od nowa się włącza i z tą różnicą , że potem dodatkowo pokazuje się jak chcę uruchomić komputer ( w trybie awaryjnym , normalnym lub w ostatnich działających ustawieniach ) , i nie ważne co wybiorę to i tak na ładowaniu systemu komputer od nowa się włącza.


(Piotrkijak) #2

Na 99,9% infekcja wirusowa, możliwe też, że to robota rootkit'a. System powinno dać radę odratować, wystarczy, że u kogoś pobierzesz i wypalisz na cd bootowalnego antywirusa, przeskanujesz i usuniesz ewentualne zainfekowane pliki i wykonasz naprawę systemu. Tutaj masz link do programu doktor web: http://www.freedrweb.com/livecd. Co do naprawy systemu tutaj masz poradnik co i jak: http://helpc.eu/topic/1586-instalacja-nakladkowa/ Dane nie ulegną utracie, tak więc nie martw się, że coś stracisz.


(Madman) #3

dzięki

mam jeszcze jedno pytanie , gdyż dowiedziałem się że brat wyłączył komputer przytrzymując długo przycisk włączania czy jest możliwe że to przez to komputer nie chce się włączyć ?


(Piotrkijak) #4

Niewykluczone, jednak przeskanuj mimo wszystko dysk tym bootowalnym antywirusem co podałem, bo jeżeli jest to wina wirusa, to niepotrzebnie zmarnujesz czas na naprawę systemu, bo wirus/rootkit z powrotem tak namiesza w systemie, że z powrotem komputer będzie się resetował.


(Madman) #5

ok spróbuję