Problem z włączeniem komputera

Mam komputer z którym ostatnio mam z włączeniem go. Po włączeni świeci się dioda HDD i POWER, wiatraczki wszystkie chodzą, napędy na początku migają diodami. Monitor zostaje czarny i nic się nie dzieje.

Konfiguracja:

-CPU Intel Core 2 Quad Q9300 2,5GHz

-Karta graficzna Ati Radeon HD 3870 X2

-Ram Kingston 4*1Gb

-Płyta główna GIGABYTE P35-DS4 v2.0

-Zasilacz Be quiet BQT E5-500W (500W)

Ostatno odkryłem, że jak się go włączy i szybko się włączy i wyłączy przełącznik na zasilaczu(z tyłu komputera) to uruchomi się normalnie.

Próbowałem już:

-resetować BIOS

-czyściłem komputer

Korzystam z niego normalnie ale te włączanie go jest trochę uciążliwe bo przełącznik jest z tyłu.

Proszę o pomoc.

Mam podobny problem: uszkodzenie-zasilacza-czy-plyty-glownej-t433642.html

U siebie i Ciebie podejrzewam uszkodzenie płyty głównej, albo zasilacza.

Ja na razie nie mam takiej możliwości, ale pożycz od kogoś zasilacz 500W i sprawdź, czy komputer wtedy załączy bez problemu :wink:

Też podejrzewam płytę główną albo zasilacz. Tylko mylące jest to że da się go włączyć(szybko wyłączając i włączając przełącznik na zasilaczu). Jak się włączy to działa poprawnie. Ostatni coraz bardziej nawala więc stawiam na zasilacz. Czasami mi się wyłączy urządzenie na USB ale to też może być wina płyty głównej. Nie mam jak sprawdzić co nawala, a zasilacza nie kupię (400zł) bo jeszcze się okaże, że płyta główna.

Ja mam podobnie. Po odłączeniu zasilania i ponownym załączeniu komputer wstaje jak nowy.

Jeżeli możesz otworzyć zasilacz, to przejrzyj go od środka. Zwróć uwagę na zapach spalonej elektroniki i kondensatory (opuchnięte albo żółta stwardniała maź koło kondensatorów jak u mnie, chociaż nie wiem, czy to ma jakiś z tym związek).

Żółta stwardniała maź to jest coś takiego podobnego do kleju prawie każdy zasilacz to ma. Jak nikt nie napisze co jest winne to chyba kupię zasilacz.

To chyba kamień mi spadł z serca :wink:

Jak będziesz miał ten zasilacz, to daj znać, jak działa komputer.

Nie dasz rady pożyczyć od kogoś zasilacza? Przynajmniej będziesz miał pewność, bez sensu kupować nowy na ślepo.

No właśnie w tym problem, że nie mam od kogo . Wszyscy mają 400W i nie maja takich wtyczek jak potrzebuje.

Dodane 07.06.2011 (Wt) 23:35

Udało mi się załatwić zasilacz. Po zmienieniu wszystko działa tak jak ma. Czyli winny był zasilacz :smiley: