Problem z włączeniem komputera

hej, od dłuższego czasu mam problem z komputerem i nie wiem jak go rozwiązać. Pierwszy problem dotyczy tego, że komputer bardzo wolno mi się włącza, potrafi przez 15 min. się nie włączyć i w tej sytuacji muszę go kilka razy restartować. Drugi problem polega na tym, że gdy włączam drukarkę, komputer samoczynnie mi się wyłącza i nie ma możliwości nic wydrukować, dodatkowo zniknął mi też folder “moje zeskanowane obrazy” (i od tego czasu zaczęły pojawiać mi się problemy z podłączeniem tej drukarki(hp deskjet f4180)). Z drugim problemem byłam w naprawie, ale stwierdzono, że wskazany przeze mnie problem nie występuje i wszystko jest ok, ale niestety odpaliłam go w domu i znowu było tak samo, także teraz chciałabym spróbować na własną rękę. Jeśli byłby to możliwe, to proszę o szybką pomoc.

Wykonaj skanowanie za pomocą Malwarebytes przy instalacji wybierz wersje freee (nie trial) a jeśli komputer nie będzie chciał się uruchomić skorzystaj z płyty ratunkowej http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R … 12771.html niczego nie kasuj wszystkie komunikaty o ewentualnych szkodnikach pomijaj Logi wrzuć na forum.

Jeśli jest infekcja to podaj dodatkowo logi z OTL instrukcja tutaj analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu bezpieczeństwo.

a co z tą drukarką ?

Drukarka niech czeka :slight_smile: Jeśli system jest zainfekowany to jest priorytet. Drukarka na koniec :slight_smile:

ok, dzięki :slight_smile: to już się za to biorę, mam nadzieję, że nic nie popsuje

Te programy do skanowania nie powinny nic usunąć same, OTL przeprowadza tylko skan i samo nic nie robi. Trzymaj się instrukcji ludzi z forum a będzie ok. W razie wykrycia problemów przyciskasz skip, skip i tyle, logi zamieszczasz na http://wklej.org/ tu podajesz tylko linki do nich.

najpierw robię tym malwrebytes i już jakieś coś mi wykrył

Prawdopodobnie masz na kompie jakieś szkodniki i problem z drukarką jest pośrednim lub bezpośrednim efektem ich działalności.

a jak mam pokazać ten skan, który mi tu wyszedł z tego malwarebytes, bo wyszło, ze mam trojana

Dodane 09.06.2012 (So) 13:29

już znalazłam

Dodane 09.06.2012 (So) 13:30

http://wklej.org/id/769723/ to jest skan z tego malwarebytes

Dodane 09.06.2012 (So) 13:36

http://wklej.org/id/769727/ a tu raport z OTL i co dalej mam robić

Co do OTL przeczytaj dokładnie instrukcje i ustaw tak jak pan spandaupol pokazał na fotkach.

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image.php?album_id=20&image_id=4384

powinny pokazać się dwa raporty:

Raporty.png

http://wklej.org/id/769745/

http://wklej.org/id/769746/

chyba teraz już dobrze, chociaż za pierwszym razem też robiłam jak w instrukcji

Dodane 09.06.2012 (So) 17:10

Niestety problem dalej jest, usunęłam szkodliwe rzeczy z komputera, ale nic się nie poprawiło. Komputer dalej sie długo włącza a przy włączeniu drukarki się restartuje.

karolka635 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałaś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.