Problem z wlaczeniem komputera

Witam. Pojawil sie pewien problem. Otóż instalowalem grę nagle się wszystko zacielo wylaczylem kompa i chciałem włączyć jeszcze raz i podczas włączania pojawią się takie coś " reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and Press a Key" włączyłem w tłumacza i pisze żeby jakiś rozruch włączyć czy coś nie wiem o co chodzi. Czekam na pomoc

Komputer nie widzi dysku lub uszkodzony jest boot manager.

Jeżeli nie wiesz nawet o co chodzi w komunikacie, to raczej sprawa dla serwisu.

No to muszę dac do informatyka tak?

Sprawdź choć w BIOS czy dysk jest widoczny. Jeśli nie to sprawdź połączenie z płytą główną i zasilanie. Jeśli nadal nie będzie go widać nawet w BIOSie i nie będzie słychać hałasu pracy to trzeba będzie kupić nowy. Koszt ok. 210zł za 1TB jeśli chodzi o stacjonarke.

dysk jest widoczny w biosie

Więc sprawdź kolejność bootowania, dysk ma być na pierwszym miejscu. Jeśli także będzie okej to odpal chkdsk z płyty instalacyjnej lub opcje naprawy.

Czytałem że to coś z botowaniem oglądałem poradniki na yt Ale nic nie ogarniam mam kompletnie innego biosa. Moja plyta główna  to asrock B85M pro3. Jak włączyć te opcje naprawy. 

W boot option dysk ma być na pierwszym miejscu http://www.asrock.com/support/faq/097-4.jpg Opcje naprawy masz dostępne po uruchomieniu komputera z płyty http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/startup-repair-faq#1TC=windows-7

Płyty niestety nie mam. A w biosie tak wszystko wyglada

Na podstawie oryginalnego klucza możesz pobrać iso z windows 7 https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7 Nagrywasz na DVD czy na pendrive programem windows 7 usb/dvd download tool i uruchamiasz z niego komputer. Jak uruchomić opcje naprawy masz podane w linku powyżej, najpierw spróbuj automatycznej naprawy jaką może zaproponować windows. Jeśli nic się nie pojawi, to wybierz wiersz poleceń gdzie wpisz chkdsk c:

20160213_141203.thumb.jpg.601cbf32da4b5eMój bios tak wyglada

niestety nie mam klucza

To możesz pobrać ISO windows 10 programem media creation tool ze strony ms (nie z dobrych programów) i po nagraniu uruchomić z tej instalki opcje naprawy i jeśli będzie możliwość uruchom wiersz poleceń, gdzie wpisz jak mówiłem chkdsk c:.

Możliwe że tylko partycja zniknęła, to zdarza się po utracie zasilania i uruchomienie samego chkdsk pozwoli uruchomić system.

A można tego Windowsa pobrać na telefon i go z telefonu przez USB otworzyć?

Program, który proponowałem jest jako aplikacja exe, nie zainstalujesz go na telefonie. Dodatkowo nie ma możliwości uruchomić komputera z obrazu zapisanego na telefonie. Musisz skorzystać z komputera.